Dūmai iš kaminų – neįveikiama problema?

Atšalus orams padidėja tarša iš individualių gyvenamųjų namų kaminų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Žiemą paspaudus šalčiui, miesto individualių namų gyventojai intensyviau šildosi, tad, nesant vėjo, rytais ir vakarais mieste tvyro smogas. Kai kas, taupydamas kurą, įsigudrina krosnis kūrenti buitinėmis atliekomis, tad oras teršiamas dar labiau.
Patikrinti, kuo krosnis kūrena gyventojai, nubausti pažeidėjus, pasirodo, nėra taip lengva, juolab kad valdininkai nesutaria, kas tai turi ir gali padaryti.

Patikrinti neturi galimybių

Redakciją pasiekė signalas, kad rytais iš vieno Bažnyčios gatvėje esančio individualaus gyvenamojo namo kamino itin gausiai rūksta nemalonų kvapą skleidžiantys dūmai. Šiame pastate įsikūrusios kelios padėvėtų drabužių parduotuvės, tad mažeikiškiai įtaria, kad vietoj kuro namo šeimininkai naudoja neparduodamus drabužius. Tokia situacija kartojasi jau ne vienerius metus.
Situaciją Bažnyčios gatvėje, kalbėdamas su „Santarve“, prisipažino žinąs ir Savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjas Zigmantas Kristutis – pro tą vietą jis kasdien einąs į darbą.
„Pro ten vaikštau į darbą, tad esu ne tik matęs, bet ir jautęs. Bet kokiu atveju, tai kenkia sveikatai. Patikrinti, kas ir kuo ten šildosi, negaliu, nes neturiu tokių teisių. Dėl tos situacijos reikėtų kreiptis į aplinkos apsaugos agentūrą – jos pareigūnai turi teisę įeiti į privačias valdas, o kas mane įsileis? Man reikia kviestis policiją ar kažką iš aplinkosaugos agentūros“, – situaciją komentavo valdininkas.

Plačiau apie tai – „Santarvės“ laikraštyje.

5 Atsakymai į “Dūmai iš kaminų – neįveikiama problema?”

 1. Joana parašė:

  Jeigu kas tokias Izolinas nubaustų kaip priklauso po kokį 50eurų, tai nebenorėtų šikpopieriais krosnis kūrenti. Girdėjau, kad kažkoks ūkininkas renka ganykloje avių spiras, džiovina ir naudoja kurui. Dabar aišku, kodėl taip rytais Mažeikiuose smirdi.

 2. Izolina, pencininkė parašė:

  Aš irgi ką randu tą ir deginu – senus rūbus, batus, šikpopierius, senus baldus.

 3. cia ne reklama parašė:

  ,bet skurdas.Zmones taupo visur ir viska.Padevetais rubais prekiaujantis pigiai issprendzia sildymo problema,neparduotus batus,rubus i peciu ir vienas suvis du zuikiai.Nereikia rupintis kur padeti atliekas ir silta:) Jei jis uzdirbtu 4-5 tukst. euru per menesi,tai ir sildymas butu siuolaikinis ir atliekas isveztu kas ta darba dirba.

 4. Silvija parašė:

  Pas mus kaime krosnyse degina viską kas dega: tualetinį pridirbtą popierių, vaikų pampersus, polietileną nuo žolės rulonų, indelius nuo grietinės. Gaunasi toks pasakiškas aromatas, kad tiesiog norisi kaifuoti….

 5. domas parašė:

  ce reklama turbut ,junkimes prie mazeikiu silumos tinklu ir kvepuosim mieste grynu oru :]]]]]]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto