Dūmų detektorius namuose – būtinybė

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Antradienį bute kilęs gaisras didelių nuostolių mažeikiškiui nepridarė.
Pasak priešgaisrinės priežiūros pareigūnų, dūmų detektorių trūkumas gali baigtis ir didesne nelaime.

Gaisras neišplito

Antradienį Ventos gatvės 33-iojo namo buto gyventojas ugniagesiams gelbėtojams pranešė, kad užsidegė kištukinis lizdas, nuo jo ugnis „kibo“ į drabužius. Laimei, namuose buvęs vyriškis gaisrą užgesino pats.
Atvykę į butą Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) pareigūnai nustatė, kad gaisro metu išsilydė elektros kištuko lizdas, apdegė sienos ir grindų dangos dalis, drabužiai.
Mažeikių PGT vyriausiasis specialistas Mindaugas Gaurilavičius informavo, kad bute nebuvo įrengtas dūmų detektorius.
„Buto savininkui paaiškinome dūmų detektoriaus svarbą, žmogus pažadėjo kuo skubiau jį įsirengti. Skirta žodinė pastaba. Ir vis tik, palyginus su tuo, kokių nuostolių galėjo atnešti labiau išplitusi ugnis, jie būtų tikrai didesni, negu kainuoja detektorius“, – akcentavo pareigūnas.

Gresia baudos

Prevencinė akcija „Gyvenkime saugiai“ dėl pandemijos kol kas nevyksta, todėl patikrinti, kiek gyventojų yra įsirengę dūmų detektorius, ugniagesiai gelbėtojai neturi galimybių. Tačiau po kiekvieno incidento jie atlieka pastato patikrinimą ir pateikia išvadas.
Vasario mėnesį iš keturių gyvenamųjų būstų, kuriuose dėl didesnio ar mažesnio incidento teko apsilankyti ugniagesiams gelbėtojams, trijuose namuose ir butuose dūmų detektoriai buvo įrengti.
„Liūdna, kad ne visi dar įsisąmonina, kad dūmų detektorius gali padėti išvengti gaisro. Gaisrų analizė rodo, kad dar daugelis gyventojų į tokį reikalavimą numoja ranka, tačiau primename, kad už šio reikalavimo nevykdymą gresia bauda“, – sakė M. Gaurilavičius.
Gyventojams, neįsirengusiems dūmų detektoriaus, gresia bauda nuo 10 iki 70 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 30 iki 600 eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto