Duris lankytojams atvėrė bibliotekos ir muziejai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Praėjus šešioms karantino savaitėms, pirmadienį duris lankytojams atvėrė Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, jos filialai, o nuo antradienio – ir Mažeikių muziejus bei padaliniai Viekšniuose, Židikuose.

Reikalavimai įstaigoms ir lankytojams

Kultūros įstaigoms lankytojus priimti bei aptarnauti leista su sąlyga, kad bus laikomasi saugumo reikalavimų.
Įstaigose turi būti užtikrinta, kad lankytojai nesibūriuos eilėse, kad tarp jų bus laikomasi bent 2 metrų atstumo. Rekomenduojama, kad už muziejų bilietus, įsigyjamus suvenyrus ar knygas būtų atsiskaitoma ne grynaisiais pinigais.
Taip pat į muziejus, bibliotekas ir archyvus turi būti įleidžiami tik apsaugines veido kaukes dėvintys lankytojai, atvykę ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus šeimas.
Lankytojų taip pat prašoma sąmoningumo – nesilankyti sergant peršalimo ligomis, rizikos grupei priklausantys asmenys taip pat dar turėtų vengti tokių vizitų.

Teikia tik dalį paslaugų

Pirmadienį Mažeikių viešojoje bibliotekoje apsilankė 130 mažeikiškių, norinčių pasiimti knygų.
Bibliotekoje reguliuojamas lankytojų srautas, ribojamas buvimo patalpose laikas, be to, nėra galimybių patiems skaitytojams atviruose fonduose rinktis knygas, negalima naudotis kompiuteriais, skaityklų paslaugomis.
Tokia skaitytojų aptarnavimo tvarka išliks visą karantino laikotarpį, tačiau žmonės supranta situaciją ir dėl apribojimų bibliotekininkams nepriekaištauja.
Beje, kadangi rizikos grupės asmenims nerekomenduojama lankytis bibliotekoje, vieną savaitės dieną, trečiadieniais, jiems knygos bus atvežamos iki namų.
Vyresnio amžiaus skaitytojai ir tie, kurie dėl įvairių ligų patenka į rizikos grupę, kviečiami paskambinti tel. (8 443) 25 948 į Skaitytojų aptarnavimo skyrių ir iš anksto suderinti pageidaujamų knygų sąrašą bei atvykimo laiką.
Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*