Dviratis: susisiekimo priemonė ar gyvenimo būdas?

Prie Merkelio Račkausko gimnazijos išrikiuoti dviračiai rodo: nemažai moksleivių į mokyklą važiuoja dviračiais. Vaivos SOVAITĖS nuotr.

Pasivažinėjimus dviračiais daugelis sieja su laisvalaikiu, iškylomis į gamtą. Vis tik daugėja žmonių,  dviračiais važiuojančių ir į darbus. Taip keliauti kur kas greičiau nei stovėti automobilių eilėse.
Mažeikiškiai, važinėjantys dviračiais, pastebi, kad ši transporto priemonė populiarėja.

Dviračius, kaip aktyvaus laisvalaikio praleidimo priemonę, populiarina Mažeikių turistų klubas. Jo nariai organizuoja vienadienius ir kelias dienas trunkančius žygius.
Pavyzdžiui, pavasarį Lietuvoje vykstant kasmetinei aplinkos švarinimo akcijai „Darom“, klubo nariai į Leckavą tvarkyti piliakalnio keliavo ekologiškai – dviračiais. Ir kvietė prisijungti visus, norinčius pajudėti, nuveikti kažką naudingo. 
Klubo nariai kasmet rengia dviračių rogainingo arba kitaip – orientacines varžybas.
Vis tik viena iš klubo narių Rita Alšauskienė sako, jog visiems reikia užsidirbti duonai, dviračiams galima paskirti savaitgalius, šventines dienas. O vadinti šią transporto priemonę gyvenimo būdu gal kiek ir per skambu.
„Man dviratis – sveikatos palaikymo priemonė, galimybė pajudėti, pailsėti, pabūti gryname ore“, – jo naudą įžvelgė pašnekovė.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje

 

5 Atsakymai į “Dviratis: susisiekimo priemonė ar gyvenimo būdas?”

 1. Abu parašė:

  Vienareikšmiškai abu, važiuojant tvirtėja visas kūnas, gerėja savijauta, tuo pačiu gali ir nuvažiuoti visur, kur pageidauji. Aišku į šventę nevažiuosi, viskam sava priemonė. Keliaujant tolimus atstumus irgi pasiimam dviračius, įsimetam atsarginių dalių, kitų priedų , kad ištikus nelaimei galėtumėm toliau tęst kelionę ir tiek.

 2. Stapta parašė:

  Labai reikalingas dviračių takas į Viekšnius!!!

 3. Dviratininkas2 parašė:

  Reikia tako i vieksnius

 4. As parašė:

  Pritariu dviratininkui, tokio tako tikrai labai reikėtų. Važiuojančių ta kryptimi dviračiais tikrai nemažai, o saugumo jokio, furos lekia viena po kitos.

 5. dviratininkas parašė:

  galėtų dviračių takus nutiesti link Viekšnių. Kažkaip tas kraštas visai užmirštas.???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto