Edukacinėje pamokoje mokyta tinkamai elgtis internete

Snieginos Chriščinavičienės nuotr.

Trečiadienį Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale vyko edukacinė pamoka „Kaip elgtis internete?“, skirta Saugesnio interneto savaitei.
Edukacinėje pamokoje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 1a klasės moksleiviai ir jų mokytoja Violeta Gurskienė. Pamoką vedė Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė.
Bibliotekininkė naudojosi bibliotekos turimais spaudiniais apie saugų ir draugišką internetą (skirtais moksleiviams bei pradedantiesiems), demonstravo skaidres. Moksleiviai pamokos metu sužinojo, kas yra internetas ir kaip jis atsirado, ką galima ir ko negalima veikti internete, kokie žalingi įpročiai naudojantis internetu, kas yra priklausomybė nuo interneto, kaip suprasti, kad esi jau priklausomas (nuo interneto) ir kur kreiptis pagalbos. Taip pat sužinojo, kiek laiko tokio amžiaus vaikai gali per dieną praleisti naudodamiesi internetu bei apie kitas jiems naudingas laisvalaikio praleidimo formas. Jie patys vardijo, kad reikia daugiau žaisti kieme krepšinį, futbolą, skaityti knygas, lankyti būrelius.
Po to buvo pereita prie knygų pristatymo. Moksleiviams buvo pristatyta Lietuvos prozininko, poeto, dramaturgo Stanislovo Abromavičiaus knyga „Ežiukas – adatėlių kamuoliukas“ ir Lietuvos pedagogo, vaikų rašytojo, vertėjo, visuomenės bei kultūros veikėjo Prano Mašioto knygelė „Paliegusi obelis“. Knygų pristatymo metu vaikai išsidrąsino ir patys prašėsi skaityti. Vėliau moksleiviai vartė bibliotekos naujai gautas knygas ir su mokytojos Violetos Gurskienės pagalba rinkosi knygas, kurias skaitys namuose.
Mokytoja džiaugėsi, kad vaikai skaito, lankosi bibliotekose ir yra žingeidūs. Atsisveikindami visi žadėjo perskaitę pasiskolintas knygas ateiti ir vėl.

Sniegina CHRIŠČINAVIČIENĖ
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto