Eini keliu – užsidėk atšvaitą

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Policijos pareigūnai įspėja gyventojus – vėlyvas ruduo eismui itin pavojingas metas: suprastėja matomumas, sąlygos tampa sudėtingesnės. Šiuo laikotarpiu pėstiesiems, dviračių vairuotojams, vadeliotojams būtina naudoti atšvaitus ar kitus šviesą atspindinčius elementus.
„Norint, kad automobilio žibintai atspindėtų atšvaitą, jis turi būti segimas žibintų aukštyje, matomas iš visų pusių (dviratininkui – ant kojos, pėstiesiems – ant rankos ar kojos). Atšvaitą reikia segėti toje pusėje, iš kurios gali grėsti pavojus. Dviračių priekiniai ir užpakaliniai žibintai laikomi veiksmingesniais negu dviratininko dėvima liemenė, kadangi jų šviesa yra pastebima iš didesnio atstumo“, – pataria pareigūnai.
Nelaimių mūsų rajono keliuose, susijusių su pėsčiaisiais, jau yra įvykę ir šiemet – spalio 20 d., apie pusę aštuonių ryto, Spurganų apylinkėse automobilis partrenkė ir mirtinai sužalojo staiga į kelią išėjusią 48-erių metų moterį, kuri nenaudojo šviesą atspindinčių elementų.
Pareigūnai akcentuoja: vien policijos pastangų nepakanka. Saugiam eismui užtikrinti reikalinga abipusė pėsčiųjų ir vairuotojų pagarba, didesnis tėvų dėmesys mažamečių vaikų saugumui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*