Ekspertai: Mažeikiuose aptikta 50 eurų kupiūra – netikra

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Antradienį Mažeikių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl padirbtų eurų, jie bankomate buvo aptikti dar rugpjūčio viduryje.

Įtarimų sukėlusi 50 eurų kupiūra inkasatorių buvo išimta iš Žemaitijos gatvėje esančio bankomato. Mėnesio pabaigoje buvo gauta Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento specialistų išvada, kad kupiūra padirbta. Patikslinus aplinkybes, ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl netikrų pinigų pagaminimo, laikymo arba realizavimo. 

Atvejų, susijusių su padirbtais pinigais, mūsų rajone nedaug – tai tik antras tyrimas šiais metais, pernai ir užpernai pareigūnai aiškinosi po keturias tokio pobūdžio nusikalstamas veikas.

Kaip elgtis aptikus įtartinus banknotus ar monetas, yra aiškiai reglamentuota teisės aktuose: pinigų pervežimo paslaugas teikiančios įmonės privalo išimti juos iš apyvartos ir perduoti Lietuvos bankui;

kiti grynųjų pinigų tvarkytojai privalo išimti juos iš apyvartos ir perduoti policijos komisariatui.

Policijos pareigūnai ragina gyventojus, pastebėjusius, jog turi galimai netikrų pinigų, nebandyti jais atsikratyti – nesistengti jų „įkišti“ kitiems gyventojams už paslaugas ar prekes, nes už tokį veiksmą gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

4 Atsakymai į “Ekspertai: Mažeikiuose aptikta 50 eurų kupiūra – netikra”

 1. V parašė:

  Ups

 2. V parašė:

  Sensacija

 3. ? parašė:

  Net bankomatas išduoda ne tikrus pinigus.Maniau, kad ten veikia patikra.

  1. Anonimas parašė:

   Neišduoda, o priima.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto