Ekstremali situacija: kritikuoti lengviau nei padėti?

Ekstremalių situacijų komisijos vadovė Laima Nagienė ir meras Vidmantas Macevičius daug informacijos apie sprendimus pateikė tiesioginėse transliacijose, tačiau politikams kilo nemažai papildomų klausimų. Nuotr. iš Savivaldybės archyvo

Politikų ietys nukrypo į Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos vadovę, Savivaldybės administracijos direktorę Laimą Nagienę. Jai ne kartą teko aiškintis, kur išleidžiami ekstremaliai situacijai skirti pinigai.
Kontrolės komiteto prašymu, priimtų sprendimų dėl ekstremalios situacijos tyrimą atliko Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba. Nustatytus pažeidimus politikai ir eiliniai gyventojai vertina skirtingai. Vienų teigimu, tokia situacija susiklostė pirmą kartą ir klaidų išvengti buvo sudėtinga, kiti tas klaidas bando panaudoti savo reitingams kelti.
L. Nagienės teigimu, klaidų buvo galima išvengti, jeigu politikai būtų ne tik kritikavę, bet ir pasiūlę savo pagalbą.

Dar balandžio mėnesį visų penkių Savivaldybės tarybos komitetų pirmininkai L. Nagienei surengė savotišką egzaminą. Savivaldybės administracijos direktorei ir merui Vidmantui Macevičiui politikai įteikė raštą – pageidavo sulaukti daugiau informacijos dėl prašymo 195 tūkst. eurų suma padidinti Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervą, kuris skirtas ekstremalioms situacijoms valdyti.
Tuo metu jau buvo išleista šiek tiek per 100 tūkst. eurų, tad politikams kilo įtarimų dėl galimo išlaidavimo. Komitetų pirmininkai prašė atsakyti, kuo remiantis ir kokie viešieji pirkimai atlikti dėl grįžusiųjų apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų teikimo, koks yra šių paslaugų įkainis, kokiu pagrindu buvo parenkami žmonės apgyvendinti, transportuoti, kiek ir kokių saugos priemonių įsigyta, kiek kainavo ligoninės COVID-19 skyriaus, Karščiavimo klinikos įsteigimas, laiptinių dezinfekavimas ir kt.
Tačiau gauti atsakymai sukėlė naujų klausimų. Kontrolės komiteto, kurio vadovavimas priklauso opozicijai, pirmininkė Rūta Matulaitienė kreipėsi į Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybą, prašydama įvertinti Savivaldybės administracijos priimtų sprendimų bei padarytų išlaidų pagrįstumą ir atliktų darbų reikalingumą. Tarnybai buvo persiųsti ir komitetų pirmininkų klausimai L. Nagienei ir V. Macevičiui bei atsakymai į juos.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

27 Atsakymai į “Ekstremali situacija: kritikuoti lengviau nei padėti?”

 1. Rudokienei parašė:

  Ar nekankina žurnalistinė gėda? Geriau ir pati eik į pensiją

 2. Nijole parašė:

  Kai negali prikibti dėl gerai atliekamo darbo, iš pavydo ar keršto kimba prie smulkmenų, giminių ir t. t. Ar ankstesnėje valdžioje nebuvo nepotizmo ir korupcijos? Apgailėtinas pagalių kišimas į ratus. Geriau dirbkit mažeikiečiams, konstruktyviai spręskite problemas, ieškokite sprendimų, o ne pjaukitės kaip šunys dėl kąsnio“, – savo nuomonę išsakė vienas iš intemautų. Birutė RUDOKIENĖ gal galite nurodyti kur Jūs radote tokią nuomonę ? Pagal Santarvės straipsnį nėra geresnio , doresnio ir t.t. valdininko kaip Nagienė. Matyt gavo Santarvė eurų iš Mažeikių savivaldybės .

 3. Ne sodros darbuotojas parašė:

  Tikrai, kas ne dirba tas neklysta, bet kažkodėl ieškoma naudos tik SAU. Parvežė dukrą ir du neaišku kurios savivaldybės gyventojus iš užsienio, kai buvo draudžiama kirsti sienas. Už kelionę sumokėjome visi mes. Čia net ne pinigai svarbu, o tai, kad žmogus, kuris deklaruoja absoliutų sąžiningumą rizikuoja kitų sveikata ir gerove. Parvežė žmones ir paleido nesvarbu kur, o pati blaškėsi po rajoną ir nesiizoliavo. melavo, kad vežė į viešbutį, o paskui gavosi, kad į niekur.

 4. to Vytautas parašė:

  Iš tikrųjų kaip tiems piktiems žmonėms ne gėda taip negražiai rašyti ant tokios šviesios, geros, nieko niekada per amžius neįskaudinusios, niekam niekada blogo žodelio nepasakiusios, niekur niekada biudžetinio skatiko nepaėmusios moters? Tiesiog begėdžiai :(

  1. ne sodros darbuotojas parašė:

   Juokinga net skaityti Jūsų komentarą. Matyt dirbate sodroje. Iš mokesčių mokėtojų pinigų išsiuntė automobilį į užsienį, kai buvo draudžiama kirsti sienas ( kokiu būdu kyla klausimas, kokią įtaką panaudojo, nes sienos buvo uždarytos) tam kad parvežti savo dukrą ir kitus neaišku kokio rajono gyventojus. Sumokėjome mes visi. Net ne piniguose esmė. O tame, kad deklaruoja savo sąžiningumą, o pati rizikavo kitų gerove.

 5. Pasibaisėjusi parašė:

  Košmaras! Pastudijavus ataskaitą, net paprasto žmogelio akiai akivaizdu sukčiavimas, tai kodėl ta senelė dar neemigruota lauk iš savivaldybės? Ir dar šitokia “papildoma” info apie nesažiningus palikuonis.. Darykit ką nors kuo skubiau, valdžiažmogiai, kad tokių neliktų

 6. v parašė:

  Kokia mama toks ir sunus

 7. nuo kada Ievute nebe Vilniuje gyvena? parašė:

  ,, 15 min.lt.’’ portalo straipsnyje ,, Krepšininkas Tomas Nagys apsimelavo dėl šeimos netekties ir paspruko iš Graikijos?’’ 2011m. lapkričio 6d. buvo paskelbta:,, Praėjusį trečiadienį Graikijos žiniasklaida pranešė, kad mirė Lietuvos krepšininko Tomo Nagio žmona Irina. Mūsų šalies žiniasklaidai išplatinus šią informaciją pats žaidėjas pranešė, kad mirė ne jo žmona, o uošvė. Šeštadienį graikai rašo, kad T. Nagio šeimoje nebuvo jokių netekčių, o jis pamelavo Retimno AGOR klubo vadovams, kad paspruktų iš ekipos, skelbia „Alfa.lt“. Maža to, aukštaūgis prieš išvykdamas į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) paprašė sumokėti jam kelis mėnesius atlyginimo į priekį. Niekam iš ekipos vadovų kol kas nepavyksta susisiekti su T. Nagiu ir sužinoti, ar jis apskritai ketina grįžti į Kretą.
  „Iš tiesų esame šiek tiek šokiruoti lietuvio išvykimu, nes netekome vienintelio vidurio puolėjo. Tuo labiau, kad neturime daug pinigų, jog galėtumėme įsigyti naują “centrą„. Nagys yra pats didžiausias mano matytas aktorius ir melagis. Įsigydami jį susimovėme, nes likome apgauti. Jis sakė, jog vyksta pas mirusią žmonos mamą, tačiau nežinau, ar galime juo tikėti. Jis tiesiog pasiėmė pinigus ir išvyko“, – apmaudo neslėpė treneris.‘‘

 8. Vytautas parašė:

  Kažkokių kvaišų ir piktų žmonių komentarai:šlykštu net skaityti.

  1. Erika parašė:

   Tai ir neskaityk,čia už nagien rasai.Kas teisybė nepatinka,bet pinig priglausti patink

 9. DAIVA parašė:

  Po 2019m. savivaldos rinkimų socialdemokratei L.Nagienei atsisėdus į Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorės kėdę išsiplėtė šios savivaldybės administracijos valdymo aparatas.Savaime aišku ir žinoma, kad Savivaldybės Taryba tam pritarė.

  Įdomu, kiek L.Nagienė įdarbino ,, Sodros” darbuotojų į Mažeikių rajono savivaldybę ? Nesakau,kad žmogus neturi teisės keisti savo darbo.

  Įdomu tai, ar tikslinga buvo didinti valdymo aparatą ir kaip tie asmenys užėmė savo darbo vietas savivaldybėje ,t.y. konkurso būdu ar ne.

  Žmonės kalba, kad L.Nagienė į Savivaldybę iš ,,Sodros” parsitempė Rimą Blaževičienę su kuria kartu Sodroje išdirbo 20 metų. Kita iš ,,Sodros” į Savivaldybę atėjusi yra teisininkė Laima Paulauskienė.

  Jeigu Jums apie tai yra žinoma daugiau, tai asmenų sąrašą galite pratęsti.

  1. XXX parašė:

   Yra ir daugiau :)

 10. Prisiminus parašė:

  Prieš metusTaryboje per prisistatymo kalbą Nagienė pasisakė už taupų ir racionalų biudžeto pinigų naudojimą.Pirmiausis kirto per ugdymo įstaigų aptarnaujančio personalo etatus ,po to užsimojo apkarpyti kaimo kultūros įstaigų etatus ir dabar visi pamatėme,kur buvo panaudoti sutaupyti vargani pinigai….ogi dukrą galėjo parsivežti.Mere kur mes nueisime?

 11. Jo parašė:

  Pastatykit zenuona arba kryziaus trijule niekada nereiks niekam klaust kur isleisti eurai,nes nieks net nezinos kad jie ir buva.

 12. Jonas parašė:

  Jo Rimkienė prilindusi prie lovio visiškai užgeso ir šūkis “Mes galim”numestas į istorijos šiukšlyną.Užtad ką gali Nagienė parodė konkrečiais” darbais”.Isivertinkite dešimtbalėje sistemoje patys.

 13. NUOMONĖ parašė:

  Štai prie ko priveda autoritarinis vadovavimo būdas.Nagienė vienašališkai nusprendė vadovauti viena pati ir netrukus pasipylė klaidos.Gaila,kad jos kirto per mokesčių mokėtojų kišenes,nes dalinti ne savo pinigus daug proto nereikia,perkant brangius viešbučius,maitinimą karantinuojamiems tautiečiams juolab už valdiškus pinigus galima pasinaudoti vežant savo dukrą iš Talino,ko vyriausybė neleido daryti.Tokį direktorės elgesį prilyginčiau galimai atvirai savivaldybės biudžeto pinigų vagystei.Normaliame pasaulyje po tokio demaršo žmogus padaręs tokius veiksmus turi mažu mažiausia atsistatydinti.Kokioje būsenoje reikia būti,kad sugalvotum tokį veiksmą įrodant savo meilę dukrai už valdiškus pinigus.Juk tai buvo padaryta sąmoningai.Moralės kartelė žemiau plintuso.Neskanu.

 14. DAIVA parašė:

  Šiek tiek informacijos apie tai ką akcentavo L.Nagienė ir kokią informaciją turėjo rinkti. Taigi, 2020 m. kovo 26 d .Mažeikių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija posėdžio protokole Nr. A20-6 pažymima ,, Komisijos pirmininkė L.Nagienė akcentavo, kad keturiolikos dienų saviizoliacija yra privaloma netgi ir tuo atveju, jeigu atliktas tyrimas yra neigiamas.

  L. Nagienė supažindino komisijos narius su pagrindiniais tikslais: rinkti informaciją apie grįžusius iš užsienio šalių, gauti sąrašus, palaikyti kontaktą, juos patikrinti nuo COVID-19.”

  Vėliau buvo atliekami tokie L.Nagienės darbai, t.y. 2020 m. kovo 31 d. išleido įsakymą Nr. A1-694 „Dėl įgaliojimų suteikimo UAB „Tomga“ vairuotojui Tomui Gabaliui“, kuriuo įgaliojo minėtą asmenį atstovauti Administraciją 2020 m. balandžio 3 d. paimant savo ( L.Nagienės) dukrą iš Estijos. Ir dar tris asmenis.

  Kontrolės ir audito tarnybos ataskaitoje nurodyta ,,Pagal iš gyventojų registro pateiktus duomenis nustatyta, kad tik vienas asmuo iš Estijos parvežtų keturių asmenų yra Mažeikių rajono savivaldybės gyventojas (registruotas) t.y. Administracijos direktorės dukra, o visi kiti asmenys yra ne Mažeikių rajono savivaldybės gyventojai (apie juos neturime informacijos, ar jie apskritai izoliavosi savo savivaldybėse t.y. Vilniaus ir Prienų). Pagal viešbučio sąrašą matyti, kad šie keturi asmenys nebuvo apgyvendinti viešbutyje, tačiau patenka į Mažeikių rajono savivaldybės Juvare sąrašus.”

  Tai kyla klausimas: dėl kokių priežasčių Kontrolės ir audito tarnybai nepavyko nustatyti kas buvo tie trys gyventojai, kurie buvo parvežti į Lietuvą kartu su administracijos direktorės L.Nagienės dukra?

  Yra žinoma ,kad gyventojai buvo baudžiami už saviizoliacijos taisyklių pažeidimus , dėl kaukių neužsidėjimo, o čia administracijos direktorė L.Nagienė parvežė kažkokius nežinomus tris asmenis, Kontrolės tarnyba darė patikrinimą, bet dėl nežinomų priežasčių nepavyko nustatyti kitų grįžusių asmenų ir neturi informacijos, ar jie apskritai izoliavosi.

  Buvusiai socialdemokratei, administracijos direktorei L.Nagienei labai patinka gyventi ir savo tarnybinę veiklą vykdyti pagal dvigubus standartus: vieniems nurodinėja, įsakinėja ,kad reikia daryti tik taip, o ne kitaip , o pati elgiasi visiškai priešingai. Visa tai parodo ir viršuje nurodytas 2020 m. kovo 26d. bei kiti ekstremalių situacijų komisijos posėdžių protokolai.

  Manau, kad šioje L.Nagienės gyventojų parvežimo istorijoje turi būti žinoma, kas buvo tie kiti trys asmenys. O kas gali paneigti, tai gal L.Nagienė Interpolo paieškomus asmenis atgabeno į Lietuvą, jeigu jie tiek yra slepiami ir niekas apie juos nežino? ????

  O gal meras V. Macevičius pasižiūrėjęs į Mažeikių rajono savivaldybės Juvare sąrašus pamatys savo vaikų, o gal ir giminaičių pavardes?????

  Gal kiti Tarybos nariai prisidės prie to ,kad gyventojai žinotų apie pargabentus asmenis į Lietuvą už mūsų miesto mokesčių mokėtojų lėšas? Padėkite L.Nagienei, kuri netikėtai papuolė į ekstremalią situaciją.

  Tikriausiai L.Nagienei verta pagalvoti ir apie saviizoliaciją nuo užimamų pareigų, taip veikdama, ji pati padės sau, bet galutinį tašką šioje istorijoje turėtų padėti Savivaldybės Taryba. Žinoma, tai gali padaryti ir kitos LR institucijos.

 15. Stasius parašė:

  kodel ponia RIMKIENE tokia tyli tokia kovotoja buvo iki rinkimu kaip viskas nutildoma yra gaila gaila gaila

 16. zaidimai parašė:

  vargsas meras, neigalus kazkoks. Uzuojauta jam, bet kaip merui irgi reiketu kažka dirbti pradeti

 17. zalia gatve parašė:

  O gal sodrinius eilininj kartą gelbejo?

 18. pasteb parašė:

  pagalvokit apie mero poziciją. Liurbis, mano nuomone. Valdo jį bobos, o jam patinka. kad nereikia dirbti. Baisi ateitis

 19. nematete? parašė:

  gal visus rinko užsienyje ir biznį darė, nes Lietuvoje tik iš keltų ir oro uostu paimti galejo?

 20. kur pasakecia parašė:

  KODĖL MANO GIMINAICIU IR DRAUGU NEPARVEŽĖ IŠ VOKIETIJOS? O kitus parvežė net ir svetimus su dukra. Tai kiek svetimų ir is kokiu saliu pargabeno už mokesciu mokėtoju pinigus?
  PritARIU- TIK KAZKAIP RIMKIENES NEBSIGIRDI,PER FOTKINIMASI NEBESPEJA DRAUGIU KISENIU PATIKRINT.

 21. Nagiene parašė:

  Motriškele, esi pensijuo, naktim nebmeigti, visa į nagine susisukusi, plauku nebespieji išsiplautė, savės pagailiek, eik geriau anūkų dabuotė

 22. Nagiene, atsistatydink! parašė:

  Labai jau madinga pasidarė priekaištauti, kad gyventojai veltui nesavanoriauja, prie lovio sėdinčios valdžios darbų nenudirba. Algos po keturis tūkstančius į išrinktųjų kišenes klaksi, valdiškomis privilegijomis mėgaujasi, ir tik pagalvokite, dar kažką daryti reikia. Koks siaubas! Savanorių, matai, tai reikalas! O tiems, kurie tiki, kad “tik klaidelių būta”, siūlau paskaityti kontrolės tyrimo išvadas. Cha! Klaidelių!
  http://www.mazeikiai.lt/savivaldybe/struktura-ir-kontaktai/savivaldyb%C4%97s-taryba/kontrol%C4%97s-ir-audito-tarnyba/nuostatai-ir-veikla/audito-ataskaitos-ir-i%C5%A1vados/

 23. Nijole parašė:

  “Ugdymo priemonės yra perkamos. Ir vaikas iš sąrašo nebus išbrauktas, jo vieta nebus užimta. Bet jeigu tėvai atsisako mokėti, tokiu atveju vieta nebus laikoma, į jo vietą bus priimtas kitas vaikas“, – situaciją komentavo Savivaldybės administracijos direktorė”.
  Taigi, net jei tėvai sumokės ugdymo mokestį , o Nagienė ,Savivaldybės administracijos direktorė , juos išleis savo kurio nors vaiko parsivežimui iš užsienio , o ne ugdymo priemonių pirkimui , tokiu atveju vieta nebus laikoma, į jo vietą bus priimtas kitas vaikas? Nagiene , jeigu kuris nors Jūsų vaikas dar yra užsienyje ir Jūs nenorite leisti savo asmeninių lėšų jų parsivežimui , tai nurodykite savo facebooke savo banko sąskaitos numerį ir tikiuosi gyventojai jums surinks lėšų jų parsigabenimui.

 24. G parašė:

  KUR NUSEDO PINIGAI? Į POLITIKIERIŲ KIŠENĘ,KATRIE PRIE LOVIO PRIEJO. JUK REIKEJO SAVO PAŽISTAMUS IR GIMINES NAGIEN PARSIVEZT,KAD LIUKSUSINIAIS VIESBUCIAIS APRUPINTŲ. KAŽKAS PILAITĘ SUSIRENTE. TIK KAZKAIP RIMKIENES NEBSIGIRDI,PER FOTKINIMASI NEBESPEJA DRAUGIU KISENIU PATIKRINT.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*