Elektroninę erdvę stebi virtualus patrulis

Nuo balandžio pradžios Lietuvos policija žengė žingsnį į naują etapą – elektroninėje erdvėje darbą pradėjo virtualus patrulis.
Šiuo metu elektroninėje erdvėje dirba trys policijos pareigūnai, kurių pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija, jie reaguoja tik į akivaizdžius elektroninėje erdvėje daromus ar rengiamus daryti teisės pažeidimus.
Pradžioje asmenys bus įspėti, kad jie nutrauktų galimai neteisėtus veiksmus, o jų nenutraukus, surinkta medžiaga bus registruojama ir perduodama atitinkamam policijos padaliniui tolimesniam tyrimui.
„Įspėjimas elektroninėje erdvėje vyks trimis būdais: viešas virtualaus patrulio įspėjimas kaip komentaras socialiniuose tinkluose arba portaluose; privati žinutė socialiniame tinkle „Facebook“ arba elektroninis laiškas iš el. pašto [email protected] Virtualus patrulis dirbs viešai, niekaip neribos žodžio laisvės, nesikiš į privačius asmenų susirašinėjimus“, – apie virtualaus patrulio veiklą informavo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Greta Frajerytė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto