Etikos komisija pažeidimų neįžvelgė

Į Savivaldybės tarybos Etikos komisiją kreipėsi mažeikiškė Daiva Šideikienė, prašydama išsiaiškinti, ar valdžios atstovai nepažeidinėja įstatymų. Tarybos posėdžius aktyviai lankančiai moteriai tokie įtarimai kilo po to, kai dešimt politikų boikotavo balandžio mėnesį vykusį posėdį.


PRIEŽASTIS –
POLITIKŲ PAREIŠKIMAS
„Santarvėje“ buvo rašyta, kad balandžio pradžioje vykusiame Tarybos posėdyje atsisakė dalyvauti dešimt jos narių – opozicija ir du nepriklausomi Tarybos nariai. Nepasitenkinimas kilo po to, kai kovo pabaigoje turėjęs įvykti Tarybos posėdis buvo nukeltas į balandžio pradžią.
Politikai teigė šitaip išreiškiantys protestą dėl netinkamos Tarybos ir komitetų organizavimo tvarkos.
Posėdį boikotavę Tarybos nariai dėl šito kaltino Savivaldybės merą Vilhelmą Džiugelį – esą šis tinkamai neatlieka savo pareigų.
D. Šideikienė, remdamasi politikų pareiškimu ir laikraštyje pateiktais faktais, prašė ištirti galimus įstatymų ir Savivaldybės tarybos veiklos reglamento pažeidimus.
REGLAMENTAS
PAŽEISTAS NEBUVO
Etikos komisijos posėdyje dalyvavusi Savivaldybės tarybos sekretorė Izoleta Savickaja paaiškino, kad, vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu, Savivaldybės tarybos posėdžius meras šaukia ne rečiau kaip kas tris mėnesius.
Bendru sutarimu šią kadenciją Savivaldybės tarybos posėdžiai šaukiami kiekvieno mėnesio paskutinįjį penktadienį. Tarybos posėdžiams penktadienis buvo pasiūlytas dėl to, kad tai patogiausias laikas juose dalyvauti Seimo nariams Audronei Pitrėnienei bei Romui Venclovui.
I. Savickaja paaiškino, kad prireikus, atsižvelgiant į susidariusias aplinkybes, posėdžiai šaukiami ir kitomis dienomis. Kovo pabaigoje planuotas posėdis buvo nukeltas į balandį, nes šventės sutrukdė tinkamai jam pasirengti, sušaukti komitetų posėdžius. Pagal Savivaldybės tarybos reglamentą komitetų posėdžius šaukia ir darbą organizuoja jų pirmininkai.
Beje, tuomet Tarybos posėdyje dalyvavęs Vyriausybės atstovas Telšių apskrityje taip pat neįžvelgė pažeidimų.
PRAŠYMAS –
NE TUO ADRESU
Gegužės mėnesį Etikos komisija gavo dar vieną D. Šideikienės prašymą. Jame prisimenamas praėjusių metų lapkritį laikraštyje išspausdintas Savivaldybės mero V. Džiugelio kreipimasis į gyventojus. Jame rajono vadovas bandė „iššifruoti“ UAB „Palink“ 700 tūkst. litų investicijas į miesto aplinkos tvarkymą statant prekybos centrą „IKI“ Žemaitijos gatvėje.
D. Šideikienės noras sužinoti, kiek mokesčių mokėtojams kainavo mero kreipimasis, t. y. kiek už jį buvo sumokėta biudžeto lėšų, nebuvo patenkintas. Dėl to ji kreipėsi į Etikos komisiją.
Savivaldybės meras V. Džiugelis etikos sargams paaiškino, kad kreipimosi išspausdinimo kaina yra laikraščio komercinė paslaptis ir ją atskleisti būtų galima tik leidėjui sutikus.
D. Šideikienė Etikos komisijos prašė ištirti, ar Savivaldybės administracijos specialistai, kurie rado laiko su „Palink“ bei prekybos centrą stačiusios įmonės darbuotojais pakelti kelerių metų senumo dokumentus, nepažeidė Darbo kodekso bei kitų teisės aktų.
Etikos komisija nusprendė, kad į tokius klausimus galėtų atsakyti Savivaldybės administracija ir nutarė jai perduoti D. Šideikienės skundą.
Nuotr. iš redakcijos archyvo: D. Šideikienė Savivaldybei yra pateikusi daugiau kaip šimtą įvairių skundų ir prašymų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto