Europos futbolo čempionatas griežtina sienų kontrolę

Atnaujinus vidaus sienos kontrolę visų šalių, įvažiuojantys į Lenkiją, šios valstybės pareigūnams privalės pateikti galiojantį kelionės dokumentą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lenkijai paskelbus, kad nuo birželio 4-osios atnaujina savo šalies vidaus sienų kontrolę, pasienyje su Lietuva kol kas jokių pasikeitimų nefiksuojama.

Kol kas eilių nėra

Pirmadienį, pirmąją kontrolės atnaujinimo dieną, bei antradienį priešpiet asmenų ir automobilių judėjimas per Lietuvos ir Lenkijos sieną vyko sklandžiai, nebuvo nei eilių, nei sustiprintos keliaujančiųjų kontrolės.
Šengeno erdvei priklausanti Lenkija papildomų saugumo priemonių ėmėsi dėl 2012 m. Europos futbolo čempionato, kuris prasidės birželio 8-ąją ir vyks Lenkijoje bei Šengenui nepriklausančioje Ukrainoje.
Pasak Lietuvos sieną su Lenkija kontroliuojančios Valstybės sienos apsaugos tarnybos Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos vado Rimo Jarmalos, kol kas šiame ruože Lenkijos pareigūnai papildomų tikrinimo priemonių nesiėmė ir dirba įprastu režimu. Sugriežtintų kontrolės priemonių kolegos lenkai gali imtis tomis dienomis, kai šioje šalyje jau vyks čempionato rungtynės, t. y. po birželio 8-osios.

Kontrolė laikina

Valstybės, priklausančios Šengeno erdvei, yra panaikinusios tarpusavio vidaus sienų kontrolę, tačiau kiekviena šalis ją gali laikinai atnaujinti, kai yra būtina imtis tam tikrų saugumo priemonių.
Kaip informavo Lenkijos pareigūnai, tokia kontrolės priemonė bus taikoma nuo birželio 4 d. ir tęsis iki liepos 1 d., t. y. iki Europos futbolo čempionato pabaigos.
Atnaujinus vidaus sienos kontrolę visų šalių, taip pat ir Lietuvos, piliečiai, įvažiuojantys į Lenkiją, šios valstybės pareigūnams privalės pateikti galiojantį kelionės dokumentą – piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto