Europos muziejų naktis neaplenkė ir Mažeikių

Akimirka iš Viekšnių vaistinės muziejuje įvykusio monospektaklio.
Nuotrauka Sigito Kazlausko

Šeštadienį Lietuvoje vyko tradicinė Europos muziejų naktis.
Ši akcija neaplenkė ir Mažeikių muziejaus bei jo padalinių Viekšniuose bei Židikuose. Lankytojai nepraleido progos dalyvauti nemokamuose renginiuose ir susipažinti su muziejų veikla, juose veikiančiomis parodomis, eksponatais.

Mažeikių muziejaus lankytojai turėjo galimybę pamatyti ne tik šiuo metu eksponuojamas parodas, bet ir peržiūrėti kelis istorinius filmus, stebėti vietinės televizijos 1993–1996 metais parengtas laidas ir taip prisiminti miesto bei rajono praeitį.

Viekšnių vaistinės muziejuje šeštadienį lankėsi aktorė Virginija Kochanskytė ir suvaidino monospektaklį „Gyvenimas kaip graži kelionė…“ Ir aktorė, ir spektaklis sulaukė didelio ne tik viekšniškių, bet ir iš kitur atvykusių žmonių susidomėjimo.
Viekšniškių muziejininkų įsitikinimu, dalyvių gausa patvirtino jų įžvalgą apie tai, kad panašaus pobūdžio renginių Viekšnių bendruomenei reikia.

Tikimasi, kad ir toliau pavyks tęsti muziejuje miniteatralizuotų vaidinimų tradiciją. Po spektaklio Viekšniuose V. Kochanskytė savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ rašė:
„Ir kaip gi smagiai pakeliavome gyvenimo keleliu – ir ant svajonių sparnų skriejome, ir ant posūkių slydome, ir nuodėmėn kritome, ir tame nuopuolyje stiprybės sėmėme, kolei klystkeliais paklaidžioję apreiškimą patyrėme, kad gyvenimo laimė artimo meilėje slypi. Nuoširdžiai dėkoju muziejaus direktorei Danutei Končienei už pakvietimą į susitikimą su viekšniškiais, besiilginčiais grožio ir besidžiaugiančiais bendrystės akimirkomis, už širdingą priėmimą, už tikėjimo sustiprinimą ir už naujo susitikimo viltį.“

Rašytojos Šatrijos Raganos memorialiniame muziejuje Židikuose Europos muziejų naktis paminėta koncertu, kuriame kūrinius atliko Židikų kultūros centro ansamblis „Romantika“, Ukrinų kultūros centro ansamblis „Kvėstė“, jungtinis ansamblis iš Laižuvos ir Auksodės, Tirkšlių kultūros centro duetas Birutė ir Virginija.
Loreta BUTKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto