Europos Sąjungos gimtadienis paminėtas ir Mažeikiuose

Nuotr. iš Gabijos gimnazijos archyvo

Gegužės 1 dieną sukako 18 metų, kai Lietuva yra Europos Sąjungos narė.

Sąjungos gimtadieniu vadinamą gegužės 9-ąją, arba kitaip – Europos dieną, minėjo ir mažeikiškiai: moksleiviai – organizuodami renginius ir juose dalyvaudami, pavieniai rajono gyventojai – internetu laikydami Europos egzaminą.

Akcentuojama, kad karo Ukrainoje akivaizdoje Europos Sąjungos pamatinės vertybės – vienybė ir solidarumas – šiandien ypač svarbios.

Gabijiečiai šurmuliavo europietiškai

Pirmadienį Gabijos gimnazijoje nuo pat ryto tvyrojo europietiška dvasia: dalis gimnazistų pasipuošė skirtingų Europos šalių drabužiais. Per ilgąją pertrauką ir mokiniai, ir mokytojai ragavo tradicinius Europos šalių patiekalus: rumunišką kukurūzų košę, graikiškas salotas ir panašiai.

Po pamokų Gabijos gimnazijoje įvyko renginys „Susivienijusi Europa“. Jį mokyklos bendruomenės nariai pradėjo tylos minute, skirta pagerbti kare žuvusius Ukrainos vaikus.

Vėliau gimnazistai išradingai vieni kitiems pristatė šalis, o renginio pabaigoje „Kahoot“ viktorinoje  pasitikrino, ką ir kiek žino apie Europos Sąjungą. Paaiškėjo, kad daugiausia žinių turi gimnazijos 3b   klasės mokiniai.

Kvietė švęsti kartu

Merkelio Račkausko gimnazija Europos dienos paminėjimui ruošėsi iš anksto.
Siekiant įtraukti kuo daugiau visuomenės, Europos dienos renginiai vyko vadovaujantis devizu „Europos dieną švęskime kartu!“

Nuotr. iš Merkelio Račkausko gimnazijos archyvo

O veiklų, kurias įgyvendino ir kuriose dalyvavo šios gimnazijos bendruomenė, buvo pačių įvairiausių: virtuali atvirukų ir plakatų paroda, Europos egzaminas, šventinis koncertas, tradicinis flashmobas.
Nida PUKELIENĖ
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto