Ežerėje – sporto, muzikos ir bendrystės festivalis

Aringo ŠVELNIO nuotr.

Mažeikiškiai ir pasienyje esančių kaimyninių kaimų gyventojai šeštadienį rinkosi į Ežerę – čia po kelerių metų pertraukos surengtas Pasienio festivalis. Ežerės parke susitiko Lietuvos ir Latvijos sportininkai, įvairių muzikos ir šokių kolektyvų dalyviai, amatininkai.

Tradiciniame bėgime – pusšimtis dalyvių

Vienas pagrindinių šio festivalio akcentų – beveik 4,5 kilometrų bėgimas nuo Buknaičiuose esančio Vaidmino upelio tilto iki šventės vietos – Ežerės parko.

Bėgimo dalyviai varžėsi 5 amžiaus grupėse. Prie finišo linijos stojo 32 įvairaus amžiaus bėgimo entuziastai iš Lietuvos, 24 – iš Latvijos.

Pirmasis šiose varžybose finišavo Šiaulių bėgimo klubo „Lukas“ atstovas Justinas Križinauskas.

Visi bėgimo dalyviai apdovanoti atminimo medaliais, o kiekvienos grupės 1–3 vietų laimėtojai – ir asmeniniais medaliais bei atminimo dovanėlėmis.

Aringo ŠVELNIO nuotr.

Sedos kultūros centro darbuotojai bėgikus vaišino pusmarškone koše.

Nemažą būrį jaunųjų bėgikų iš Žagarės į Pasienio festivalį atsivežė Joniškio sporto centro treneris, su vaikais dirbantis Ruslanas Prokopenko. Treneris sakė, kad nors šis dviejų kaimyninių tautų draugystei skirtas festivalis – septintasis, žagariečiai apie jį sužinojo tik dabar. R. Prokopenko tikino, kad dalyvavimas tokiame renginyje jam ir jo auklėtiniams taps gražia kiekvienų metų rugpjūčio tradicija.

Lietuvos ir Latvijos atlikėjai

Pasienio festivalyje vyko ir kita sporto rungtis – virvės traukimo varžybos.

Jose savo meistriškumą demonstravo profesionali Latvijos virvės traukimo komanda. Lietuviams atstovavo ne profesionalūs sportininkai, o atsitiktiniai šventės dalyviai. Pirmasis etapas lietuviams buvo sėkmingas, tačiau po kitų dviejų nesėkmingų bandymų mūsų šalies atstovai turėjo pripažinti pralaimėjimą.

Festivalyje tradiciškai vyko prekybininkų, amatininkų dirbinių mugė, organizuoti užsiėmimai vaikams.

Aringo ŠVELNIO nuotr.
Aringo ŠVELNIO nuotr.

Dieną Ežerėje koncertavo Saldus senjorų akordeonininkų ansamblis „Akords“ ir Mažeikų kultūros centro vokalinės studijos, vadovaujamos Antano Dargio, solistės Eva Stonkutė, Austėja Dobrovolskytė, Frėja Gineitytė.

Pagrindiniai Pasienio festivalio vakaro svečiai buvo legendinis latvių kvartetas „Eolika“ ir Lietuvos žvaigždė „Daddy Was A Milkman“.

Saldus apskrities tarybos pirmininkas Maris Zusts džiaugėsi, kad festivalis po kelerių metų pertraukos vėl sugrįžo į Ežerę – unikalią vietą, vienijančią Latviją ir Lietuvą. Jis dėkojo festivalio organizatorei Ingai Dobumai bei visai komandai už pastangas kuriant gražią šventę, be kurios jau neįsivaizduojama vasaros pabaiga.

Aringo ŠVELNIO nuotr.
Aringo ŠVELNIO nuotr.
Aringo ŠVELNIO nuotr.
Aringo ŠVELNIO nuotr.
Aringo ŠVELNIO nuotr.
Aringo ŠVELNIO nuotr.
Aringo ŠVELNIO nuotr.

One Reply to “Ežerėje – sporto, muzikos ir bendrystės festivalis”

  1. Liuda parašė:

    Graži, prasminga, vienijanti dvi kaimynes, šventė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto