Feniksas – Leckavos miestelio simbolis

Daugiau nei dešimt metų Leckavos miestelis turi savo oficialų herbą. Jis yra miestelio heraldinis simbolis. Pasirinktas mėlyname lauke iš raudonų liepsnų kylantis auksinis paukštis feniksas su pakeltais sparnais, susijęs su Leckavos istorija, kuomet sudegė bažnyčia. Būtent už tokį pavaizdavimą pasisakė Leckavos bendruomenė.

Su bendruomenės pritarimu

Leckavos herbas buvo patvirtintas šalies prezidento 2008-ųjų metų pabaigoje. Herbo etaloną sukūrė dailininkas Arvydas Každailis.
Buvusi Leckavos bendruomenės pirmininkė Ona Savickienė „Santarvei“ sakė, kad pirmąsias idėjas dėl Leckavos herbo pasiūlė tuometinė bendruomenės pirmininkė Regina Stonkuvienė. Bendruomenės susirinkimų metu ne kartą buvo aptarta, kaip Leckavos herbas turėtų atrodyti. Atsižvelgus į gyventojų pasiūlymus, jis buvo pakoreguotas ir balsavimo būdu patvirtintas toks, koks yra dabar.
Tokiam etalonui pritarė ir speciali heraldikos komisija. Buvo nuspręsta pavaizduoti mitologinį paukštį – feniksą. Pasak senovės graikų ir romėnų legendų, feniksas turėjo labai gražias auksines ir raudonas plunksnas, senatvėje iš kvapių žolelių susinešdavo didelį lizdą ir susidegindavo. O iš tų pelenų atgimdavo jaunas paukštis.

Pasak Onos Savickienės, dauguma gyventojų pritarė, jog herbas turi atspindėti Leckavos miestelio istoriją. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Atsižvelgė į istoriją

O. Savickienė prisiminė, kad dauguma gyventojų pritarė, jog herbas turi atspindėti Leckavos miestelio istoriją. Būtent paukštis feniksas, kylantis iš liepsnų, puikiai tam tiko.
Istoriniuose šaltiniuose sakoma, kad Leckavos miestelio pavadinimas kilęs nuo XVII a. gyvenusio dvarininko, Žemaičių seniūno Jano Alfonso Lackio pavardės. Šis dvarininkas 1630 m. pastatė pirmąją medinę bažnyčią. Ji per karus ir kitus neramumus net kelis kartus buvo sudeginta, bet vis būdavo atstatoma, tarsi atgimdavo.
1863 m. sukilimo metu leckaviškiai kovėsi su caro kariuomene. Po Pirmojo pasaulinio karo čia buvo užklydę bolševikų būriai, iš Latvijos atsibastė plėšikaujantys bermontininkai, padarę gyventojams daug nuostolių. Miestelis smarkiai nukentėjo Antrojo pasaulinio karo ir pokario rezistencinių kovų metais.

Leckavos vėliava su herbu yra iškeliama per Jokūbines ar kitas miesteliui svarbias datas, valstybines šventes. Nuotr. iš redakcijos archyvo

 

Didžiuojasi herbu

O. Savickienė sakė, kad patvirtintas herbas, kaip ir Leckavos vėliava, buvo pašventinti.
Vėliava visada yra iškeliama per Jokūbines ar kitas miesteliui svarbias datas, valstybines šventes.
„Mūsų herbas nėra tik formalumas. Be galo didžiuojamės jį turintys ir esant progai visada jį parodome“, – kalbėjo O. Savickienė.
Ne veltui herbui pasirinkta mėlyna spalva, kuri simbolių kalboje reiškia ištikimybę, dievišką išmintį, pastovumą ir sąžiningumą.

3 Atsakymai į “Feniksas – Leckavos miestelio simbolis”

  1. Vytas parašė:

    Kas galėtų dar pasigirti, kad miestelio herbą kūrė pats pats Lietuvos dabartinio Vyčio autorius A. Každailis? Manau tai didelė garbė Leckavos miesteliui prisikviesti tokį dailininką

  2. The parašė:

    bird is on fire :)

  3. ? parašė:

    slibinui si kyne deg

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto