Festivalio „Mitrulis“ scenoje – šokėjai iš penkių rajonų

Festivalyje „Mitrulis“ šiemet susibūrė aštuoni šokių kolektyvai – sediškių šokėjų bičiuliai
iš penkių Lietuvos rajonų.

Sedos kultūros centre šeštadienį vyko regioninis šokių festivalis „Mitrulis“. Šio renginio sumanytojai ir iniciatoriai, daug metų po Sedos kultūros centro stogu sukviečiantys gausų būrį šokėjų, tikina: visi šokėjai ir kolektyvai yra saviti, stiprūs, įdomūs, todėl pamatyti vieniems kitus, pabendrauti yra ir įdomu, ir prasminga.

Festivalio sumanytoja turi du kolektyvus

Viena iš festivalio sumanytojų ir organizatorių yra Sedos kultūros centro šokių kolektyvų „Jurginas“ ir „Mitrulis“ vadovė Vaida Danauskienė.
„Jurginas“ gyvuoja šešerius metus, jame šoka vyresnio amžiaus žmonės. Kolektyvą daugiausia lanko sutuoktinių poros ir tik viena šokėjų pora yra ne šeima.

„Mitrulyje“, kuris buvo įkurtas dar anksčiau, nei įvyko pirmasis šokių festivalis tokiu pat pavadinimu, šoka tik moterys. Jų amžiaus vidurkis – apie 40 metų.
Kalbėdama apie savo vadovaujamus šokių kolektyvus „Jurginas“ ir „Mitrulis“ lankančius žmones, sediškė juos apibūdino trumpai ir aiškiai: „Šokėjai labai nuostabūs – geranoriški, draugiški žmonės.“

Pirmą kartą įvyko 2006-aisiais

Pašnekovė prisimena, kad mintis organizuoti šokių festivalį kilo prieš daug metų. O pirmą kartą „Mitrulis“ įvyko 2006 metais.
„Norėjosi susidraugauti su kitų rajonų šokių kolektyvais, pritraukti žiūrovų. Norėjosi, kad ir į mus pasižiūrėtų, ir mums patiems pasižiūrėti į kitus“, – kalbėjo pašnekovė.
Iš pradžių festivalis vyko kas antrus metus, o pastaruoju metu, jei tik nesutrukdo kokios nors nepalankios aplinkybės, stengiamasi jį surengti kasmet.
Beje, ir Sedos šokių kolektyvo, ir festivalio pavadinimas „Mitrulis“, panašu, yra kilęs nuo žodžio mitrus, kurio reikšmė: vikrus, miklus.

Kolektyvai ką nori, tą ir šoka

Festivalio dalyviai įprastai sušoka po 2–3 šokius. Jei šoktų daugiau ir ilgiau, festivalis per daug užsitęstų, tam nėra galimybių. O juk ne paslaptis, kad kas per daug, tas negerai.
Šį kartą „Mitrulyje“ dalyvavo 8 šokių kolektyvai iš Plungės, Telšių, Rietavo, Skuodo bei Mažeikių rajonų.
„Mitrulis“ yra suaugusių žmonių kolektyvų šokių festivalis. Pagal žanrus šokiai neskirstomi. Kas kokius šokius turi paruošę, tuos ir atlieka. Todėl Sedos kultūros centro salės scenoje festivalio metu galima pamatyti visokių šokių: nuo liaudies iki šiuolaikinių.

„Tai yra festivalis, o ne konkursas. Todėl nerenkame jokių nugalėtojų. Visi kolektyvai geri, stiprūs. Visa šio renginio idėja yra ne kažkuo varžytis, bet susitikti, pabūti bendraminčių būryje, gerai praleisti laiką. Nusistovėjo tradicija, kad festivalio pabaigoje kiekvienam dalyvavusiam kolektyvui įteikiamos padėkos“, – sakė V. Danauskienė.
Sandros Jazdauskienės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto