Finansinio nusikaltimo organizatoriumi įvardijamas mažeikiškis

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Teismui perduota viena didžiausių nepriklausomos Lietuvos istorijoje finansinių nusikaltimų bylų, kurioje valstybei padaryta žala siekia per 13 mln. eurų. Kaltinimai pareikšti penkiems asmenims, vienam juridiniam asmeniui, o pagrindiniu nusikalstamų schemų organizatoriumi įvardijamas trylika kartų teistas mažeikiškis M. Ž.

Sumos – milijoninės

Ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, buvo pradėtas surinkus patikrintą žvalgybinę informaciją apie galimai vykdomą nesąžiningą prekybą naftos produktais.
Atliekant ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad naftos produktais prekiauja ir pridėtinės vertės mokesčio (PVM) vengimo bei pinigų legalizavimo nusikalstamas schemas galimai vykdo organizuota grupė, kurioje veikė tuo metu dar kalėjime sėdėjęs pagrindinis organizatorius, taip pat jo sūnus ir kiti asmenys.
Įtariama, kad organizuota grupė, bandydama išvengti PVM, dirbtinai kėlė apyvartą ir kūrė fiktyvių sandorių grandines tarp savo faktiškai valdomos ir nusipirktų veiklos nevykdančių įmonių, kurių direktoriais už 50–100 eurų būdavo paskiriami asocialūs asmenys, o atėjus laikui mokėti mokesčius, veiklos nevykdančiomis bendrovėmis ketinta atsikratyti, nesumokėjus PVM ir pelno mokesčių.
Kaip pranešė FNTT, skaičiuojama, kad 2014–2016 m. sukčiaujant buvo išvengta sumokėti per 7 mln. eurų PVM ir beveik 4 mln. eurų pelno mokesčių.

Siekė legalizuoti pinigus

Vien naftos produktais neapsiribota, siekiant legalizuoti nusikalstamai gautus pinigus, buvo panaudota dar viena netikrų sandorių grandinė.
„Įtariama, kad pagrindinis organizatorius naudojosi savo valdomomis fiktyviomis įmonėmis ir neva pirko didelius elektronikos prekių, kavos, sidabro, gintaro kiekius iš savo bendrininko – Latvijos piliečio – valdomų fiktyvių 7 lietuviškų įmonių, 11 latviškų, 9 lenkiškų, vienos čekiškos įmonės ir vienos Panamoje registruotos finansų įstaigos. Latvis, naudodamas veiklos nevykdančių savo bendrovių rekvizitus, išrašydavo sąskaitas ir gaudavo užmokestį už tariamai parduotas prekes, paskui šiuos pinigus išgrynindavo ir, pasilikęs savo dalį, grąžindavo pagrindiniam kaltinamajam“, – pranešė FNTT atstovai.
Buvo nustatyta, kad per minėtą laikotarpį tokių pavedimų suma siekė 8,4 mln. eurų, iš kurių pagrindinis kaltinamasis užvaldė ir savo reikmėms naudojo per 6,7 mln. eurų.
Plačiau „Santarvės“ laikraštyje.

8 Atsakymai į “Finansinio nusikaltimo organizatoriumi įvardijamas mažeikiškis”

 1. Jonis parašė:

  Anukelio ir Propiesoriaus siknalaiziai , klausimas jums , kada susimokesit uz Propiesoriaus apsauga( neteiseta ir tik apie 100 000 ) per metus , jusu stabas jus ir mokekit uz savo meslo kruva Visi skaiciai paimti is atviru saltiniu pradedant Vikipedija ….

 2. Artūras parašė:

  Pagarba! Maladiec Žalimas!

 3. Šiaip parašė:

  Bet tas tai gerulis. Ar verti tie Mazeračiai, tų metų praleistų belangėj?

  1. Mintis parašė:

   Čia jau matyt patologija..

 4. parašė:

  Gyveno sau kaimo Jonas, politikos žinovas, ekonominę žalą jis jau apskaičiavo, iš pykčio pažaliavo :):):)

 5. šep parašė:

  Juoni, paduok Gabrielių į teismą, bet jei suklysi – atsakysi :)

 6. šep parašė:

  Ech tu vingių Juoni :)

 7. Jonis parašė:

  Argi tai zala? Anukelis su savo konservu partija nutraukdamas santikius su Kinija padare milijardine zala ir kazkodel jis sedi ministerijoj ir nieks bylos jam nekelia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video