Fotografuojantys ir kuriantys žmonės kviečiami dalyvauti konkursuose

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Muziejai, bibliotekos bei kitos kultūros įstaigos dėl karantino su savo lankytojais priverstos bendrauti tik nuotoliniu būdu.
Ir suaugusiems, ir mažiems įstaigos siūlo įvairių pramogų. Internetu galima apžiūrėti interaktyvias parodas, stebėti spektaklius, pasiklausyti pasakų ir panašiai.
Šiuo metu mūsų rajono įstaigos savo lankytojams yra paskelbusios ir įvairių konkursų. Norint juose dalyvauti reikia atverti ir savo nuotraukų archyvus, ir fantaziją.

Šimtmečiui dedikuotas konkursas-paroda

Šie metai Mažeikių miestui yra jubiliejiniai. Kovo pradžioje paminėtas miesto bei jo savivaldos šimtmetis.
Šiai datai paminėti Mažeikių muziejaus darbuotojai surengė istorinės ir meninės fotografijos konkursą „Mažeikių miesto šimtmetis“.
Visi, turintys savo albumuose su Mažeikių architektūra, viešosiomis erdvėmis, žmonėmis, įvykiais, renginiais susijusių nuotraukų, kviečiami iki liepos 31 dienos jas pateikti muziejininkams.
Jei tai skaitmeninės nuotraukos, jas reikėtų siųsti elektroninio pašto adresu mazeikiams100@gmail.com. Jei nuotraukos atspausdintos ant popieriaus, jas reikėtų atnešti ar atsiųsti muziejui.
Planuojama iš konkursui pateiktų nuotraukų rudeniop surengti parodą, o geriausių nuotraukų autorius apdovanoti.

Laukia vaizdų, susijusių su miestu

Mažeikių muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Lilija Petraitienė sako, kad dabar, karantino metu, fotografai ir fotografijos mėgėjai turi nemažai laiko peržiūrėti kompiuteriuose ar popieriniuose albumuose kaupiamas nuotraukas, susitvarkyti nuotraukų archyvus.
Besitvarkydami jie galbūt surastų vaizdų, susijusių mažeikiškių gyvenimu – kasdienybe, šventėmis, darbais, pramogomis – pastaruoju šimtmečiu.
Ir, pasak pašnekovės, nereikia manyti, kad konkursui prašoma pateikti būtinai labai senas nuotraukas.
„Kadangi nuotraukos bus vertinamos ne vienoje grupėje ir pagal tokius vertinimo kriterijus, kaip, pavyzdžiui, atitiktį temai, išliekamąją vertę istoriniu požiūriu, kontekstą, originalią interpretaciją, tai ir laukiame įvairių nuotraukų ir įvairaus amžiaus dalyvių“, – sakė muziejaus darbuotoja.

Mažeikių muziejus iš Klaipėdoje gyvenančios moters gavo dovaną – du istorinius portretus. Mažeikių muziejaus nuotr.

Muziejus sulaukė dovanos

Muziejų neseniai pasiekė laiškas iš Klaipėdos. Jį atsiuntusi klaipėdietė Marina Kučinskaja Mažeikių muziejui padovanojo dvi portretines fotografijas.
Viekšniuose kadaise nufotografuoto portreto autorius – viekšniškis prieškario fotografas Jonas Kinčinas. Kita muziejui padovanota fotografija taip pat antspauduota. Tačiau ne paties jos autoriaus, o manoma, kad nuotraukoje pavaizduoto jaunuolio.
Pasak L. Petraitienės, šios dvi nuotraukos konkursui netinka, nes jose neatsispindi, kad tai mažeikiškiai ar Mažeikiai.
Beje, kol kas fotografai profesionalai ir mėgėjai ne itin aktyviai dalyvauja šiame konkurse. Tiesa, dar yra nemaža laiko peržiūrėti savo archyvus.

Ragina įamžinti mažąją liaudies architektūrą

Nuotraukų konkursą paskelbė ir Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė paveldosaugai Rūta Končiutė-Mačiulienė.
Besidomintieji rajono kultūros paveldu yra kviečiami fotografuoti savo, tėvų, senelių sodybose esančius mažosios liaudies architektūros paminklus – koplytėles, koplytstulpius, stogastulpius, kryžius. Tie, kurie savo bei artimųjų sodybose minėtų mažosios liaudies architektūros kūrinių neturi, bet norėtų dalyvauti konkurse, gali įamžinti pakelės koplytėles, koplytstulpius ir kryžius.
Svarbu tai, kad fotografuoti reikia Mažeikių rajone esančius objektus. Konkurso organizatorė kviečia siųsti nuotraukas iki gegužės 1 dienos adresu mazeikiupaveldas@gmail.com
Prie nuotraukų reikėtų pridėti ir nedidelį jų aprašymą – nurodyti fotografavimo datą, adresą arba apibūdinti vietovę, prie kokio kelio, pastato yra nuotraukose matomi objektai, papasakoti, kas ir kokiomis intencijomis juos pastatė.

Jaučia susidomėjimą

Konkurso laimėtojai bus apdovanoti mokytojo, kraštotyrininko Algirdo Vilko neseniai išleista knyga „Mažeikių rajono išnykę ir nykstantys kaimai“ bei kitais prizas.
R. Končiutė-Mačiulienė „Santarvei“ sakė, kad jaučia nemažą mūsų krašto žmonių susidomėjimą konkursu. Pašnekovė sulaukia ir žmonių skambučių, ir elektroninių laiškų, kuriuose jie klausia, kokios yra konkurso sąlygos, domisi, ką galima fotografuoti. Sulaukiama ir nuotraukų.
Pasak pašnekovės, konkurso tikslas – skatinti rajono gyventojus pažinti mūsų krašto kultūros paveldą, puoselėti, gaivinti mažosios liaudies architektūros tradicijas.
Konkursui atsiųstos nuotraukos paveldosaugininkei ir besidomintiems kultūros paveldu padės susidaryti vaizdą, kiek mūsų rajone – pakelėse, sodybose – yra kryžių, stogastulpių, koplytėlių. Planuojama ateityje išleisti Mažeikių rajono mažosios liaudies architektūros objektų katalogą.
Be to, paveldosaugininkė pasakojo norinti paskatinti žmones savo gyvenamąją aplinką puošti ne pirktinėmis, masinės gamybos dekoracijomis, o tuo, kas sava, lietuviška, natūralu, tikra, – mažosios liaudies architektūros dirbiniais.

Kviečia pasvajoti apie vasarą ir keliones

Mažeikių viešosios bibliotekos darbuotojai paskelbė konkursą „Pasvajokim apie vasarą“, skirtą mėgstantiems keliauti po Lietuvą žmonėms.
Konkurso dalyviai kviečiami siūlyti keliones rašytojų takais.
„Gal jau lankėtės kurio nors rašytojo gimtinėje, muziejuje? Kas Jums labiausiai patiko, ką galėtumėte pasiūlyti kitiems? Gal dar tik svajojate apsilankyti ten, kur nebuvote? Kodėl Jus sudomino ta vietovė ir ten gyvenęs rašytojas? Lauksime Jūsų pasiūlymų ir aprašymų (keliais sakiniais)“, – į šiuos klausimus bibliotekininkai sudėjo tai, ko prašoma iš dalyvių.
Įdomiausius kelionių maršrutus rašytojų takais iki balandžio 30 dienos reikia siųsti adresu edukacija@mrvb.lt. Dalyvių prašoma nurodyti savo amžių bei kontaktus. Jie bus skirstomi į grupes pagal amžių: 7–13, 14–29 ir nuo 30 metų.
Įdomiausių aprašymų autoriai bus paskelbti gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto