Futbolo festivalyje dalyvavo ir vienuolikmečiai mažeikiškiai

Tris dienas vykusį turnyrą vainikavo mažeikiškių futbolininkų iškovota penktoji vieta. Nuotrauka iš komandos archyvo

Didžiausiame Baltijos šalių tarptautiniame, jubiliejiniame futbolo turnyre Liepojoje vienuolikmečiai Mažeikių sporto mokyklos futbolininkai iškovojo penktąją vietą.

Dalyvavo ketvirtą kartą

Jau dešimtą kartą šiame Latvijos pajūrio mieste vyko futbolo turnyras „Debrecova Cup“. Jis skirtas pagerbti žymų Latvijos futbolininką Viktorą Debrecovą, kuris tris kartus tapo rezultatyviausiu šios šalies čempionato žaidėju, vienais metais per sezoną pelnęs 36 įvarčius.
Į tris dienas vykusį turnyrą šiemet susirinko 88 komandos iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, jos varžėsi trijose amžiaus grupėse.
Tarp 24 vienuolikmečių futbolininkų ekipų jau ketvirtą kartą kovojo ir jaunieji mažeikiškiai, treniruojami Nerijaus Gudaičio. Pirmaisiais metais jie tapo antros vietos laimėtojais, po to – ketvirtos, o pernai teko susitaikyti su dvylikta vieta.

Pademonstravo charakterį

Vienuolikmečių varžybose buvo žaidžiami du kėlinukai po penkiolika minučių „aštuoni prieš aštuonis“.
Savo pogrupyje Mažeikių sporto mokyklos auklėtiniai, įveikę tris Latvijos ekipas, vieneriais rungtynes su šios šalies atstovais sužaidę lygiosiomis, rezultatu 0:2 pralaimėję Šiaulių FA bendraamžiams, liko antroje vietoje.
„Dvikovoje dėl patekimo į stipriausiųjų ketvertuką kelią mums pastojo antroji pagal pajėgumą Latvijoje Daugpilio komanda. Nors pralaimėjome 0:4, žaidėme gerai, tačiau iš varžovų, kurių pagrindą sudaro rusakalbiai žaidėjai, turime ko pasimokyti. Jie žaidžia labai greitai, imponuoja jų charakteris: jei parkrito, nelaukia teisėjo švilpuko, pašoka ir vėl skuba į savo vietą aikštelėje. Tokio kovingumo mes dar turėtume pasimokyti“, – pasakojo komandos treneris N. Gudaitis.
Žaisdami dėl penktų–aštuntų vietų mažeikiškiai iš pradžių įveikė latvių „Futbols Park Akademia“ (2:0), o dvikovoje dėl penktos vietos irgi parodė charakterį: vieno įvarčio skirtumu po pirmo kėlinio pralaimėję Rygos „FC Real“ ekipai, antrajame išlygino rezultatą, o rungtynių pabaigoje išplėšė pergalę – 2:1.

Parsivežė ne tik įspūdžių

Mažeikiškiai buvo apdovanoti atminimo medaliais, taure. Geriausio komandos žaidėjo prizu buvo pagerbtas Ailandas Alonderis, tačiau, pasak trenerio, ne tai svarbiausia – vaikai galėjo pamatyti ir pajusti, kas yra aukščiausio lygo turnyras, po vasaros atostogų vėl grįžti į žaliąsias vejas bei rungtyniauti tokiomis sąlygomis, kurių nėra mūsų šalyje.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*