Gabijos gimnaziją supa jos istoriją įprasminantys medžiai

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Apie Gabijos gimnaziją augantys medžiai: ąžuolai, liepos, eglės – turi savo prasmę, kiekvienas jų yra susijęs su kokiu nors įvykiu.
Prie šios ugdymo įstaigos auga mokyklos auklėtinių pasodinta giraitė, o gimnazistai jau septyniolika metų sodina Gimnazistų alėją – praėjusią savaitę čia jie atsodino sunykusius medžius.
Kai kurie medžiai mena ir garsius Lietuvos žmones.

Tradicija sodinti medžius atminimui Mažeikių 2-ojoje vidurinėje mokykloje, o paskui jai tapus Gabijos gimnazija tęsiasi nuo pat mokyklos atidarymo pradžios – jau 45-erius metus.
Iš pradžių savo medžius sodindavo kiekviena mokyklą baigianti klasė. Dabar, pasak gimnazijos vadovo Stasio Šiurkaus, jau septyniolika metų yra sodinama Gabijos gimnazistų alėja.
„Anksčiau medžiai buvo sodinami bet kaip, chaotiškai, o Gimnazistų alėja ilgėja jau septyniolika metų. Su seniūnija esame sutarę, kad ji padės mums vietoj dabar esančio takelio pakloti  kažką panašaus į šaligatvį“, – kalbėjo gimnazijos direktorius.
Pasinaudoję dabar vykstančia  medelių sodinimo akcija „Mano klasė Europos parlamente“, Gabijos gimnazistai nusprendė atnaujinti Gimnazistų alėją ir vietoj nunykusių ar neprigijusių medžių pasodino iš Mažeikių miškų urėdijos gautus penkis ąžuoliukus ir penkias liepaites.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto