Gali būti naudingi ir mažeikiškiai medikai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Regioninė Mažeikių ligoninė išsiuntė laišką Sveikatos apsaugos ministerijai, informuodama, kad gali būti naudinga gydant nukentėjusiuosius nuo karo Ukrainoje.

Laiške rašoma: „Mūsų ligoninė dėl subjektyvių aplinkybių nepriskirta prie Traumos centrų. Tačiau mūsų veikla tarp regioninių ligoninių Lietuvoje pakankamai reikšminga. Kasmet atliekame (net ir kovidiniu laikotarpiu) apie 1200–1300 įvairaus sudėtingumo operacijų, iš jų apie 150–180 – sąnarių endoprotezavimo. Esame sutelkę nuolat vietoje dirbančius aštuonis gydytojus ortopedus traumatologus. Taigi Šiaulių, Klaipėdos regionuose po šių miestų esame stambiausia tokio profilio gydymo įstaiga. Prašome įtraukti į galimai gydysiančių ukrainiečius įstaigų sąrašą mūsų turimus personalo bei lovų resursus.“
Įstaigos direktorius Sigitas Kaktys „Santarvei“ sakė, kad realus Mažeikių ligoninės prisidėjimas – 20 ortopedinių traumatologinių lovų bei 30 kitų profilių lovų.
Sveikatos apsaugos ministerija antradienį pranešė, kad šiuo metu Lietuva laisvai galėtų teikti sveikatos priežiūros paslaugas 400 sužeistųjų ligoninėse, kuriose užtikrinamas gydymas po traumų. Esant poreikiui, vietų skaičių būtų galima padidinti iki 600, iš dalies apribojus tam tikras planines paslaugas.
„Reaguodami į situaciją, turėtume galimybę ir dar daugiau pajėgumų sutelkti“, – teigiama ministerijos pranešime.
Informuojama, kad Lietuva yra pajėgi užtikrinti apie 1000 reabilitacijos lovų armijai ir civiliams po gydymo Ukrainoje arba Lietuvoje.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto