Galimo kyšininkavimo byloje parodymus davė Savivaldybės administracijos skyriaus vedėjas

Nuotrauka iš Šiaulių apygardos teismo archyvo

Šiaulių apygardos teisme toliau nagrinėjama baudžiamoji byla dėl galimai neskaidriai organizuotų viešųjų pirkimų Mažeikių rajono savivaldybėje.
Kaltinimai šioje byloje yra pareikšti trims Mažeikių rajono savivaldybės atstovams, trims verslininkams ir dviem uždarosioms akcinėms bendrovėms.
Ketvirtadienį parodymus teismui davė vienas iš Savivaldybės administracijos skyrių vadovų.

Kaltinimų gynėsi

Kaip informavo Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene Vytautas Jončas, savo parodymuose teismui Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa pažymėjo, jog savo darbo praktikoje jam tekę dalyvauti apie 1500 pirkimų, kurie buvo vykdomi per Centrinę viešųjų pirkimų tarnybą, šioje srityje jis turįs sukaupęs nemažos patirties, neatsisakantis suteikti konsultacijų žmonėms, kuriems to reikia.
Byloje jau apklausta daugiau kaip 20 liudytojų, vienas jų teigė, jog jam tekę ne kartą susitikti su dabar jau vienu iš kaltinamųjų A. Žiulpa. Pasak V. Jončo, liudytojas teismui teigė, jog su skyriaus vedėju tekę kalbėti apie projektą, tokių pokalbių metu liudytojas jautęs spaudimą, kad už papildomus darbus reikia kažkaip atsilyginti, todėl neilgai trukus perdavė 2000 eurų kyšį.
„Jis (A. Žiulpa – aut. past.) neneigė daug bendravęs su vienos iš Mažeikių rajono savivaldybės organizuotų viešųjų pirkimų dalyvių – įmonės vadovu, tačiau teigė, kad kalbėdamas su juo nieko nusikalstamo nepadaręs, iš to žmogaus nieko nereikalavęs, tik gynė savivaldybės interesus. Kaltinime minimą viešąjį pirkimą tikrino ne viena institucija, jokių pažeidimų, anot jo, nerasta“, – pranešė V. Jončas.
Pasak teismo atstovo, kaltinamasis, sulaukęs klausimų iš valstybės kaltintojo, ne į visus juos galėjo atsakyti, teisinosi tuo, kad po įvykių praėję nemažai laiko, todėl detalių prisiminti negalįs. Prokurorui užkliuvo ir tai, kad užfiksuotuose pokalbiuose vyrai šnekasi pašnibždomis. Į tai A. Žiulpa atsakė, kad nieko tokio slapto ir nebuvę.
Kaltinamojo apklausa ir garso bei vaizdo įrašų peržiūros bus tęsiamos kituose teismo posėdžiuose, dabar skelbiama pertrauka.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Galimo kyšininkavimo byloje parodymus davė Savivaldybės administracijos skyriaus vedėjas”

  1. o rajono švietimo stonkus parašė:

    siūlo,kad mokyklų direktoriai būtų bent 10 m kadencijai…Gal prasilenkia su realybe? Ar ne jo vadovavimo laiku 3vid.,Sodų m-klos direktorė aplaidžiai vykdė pareigas?Kas atsakingas už mokyklos direktorių kontrolę?

  2. tai va parašė:

    suka savo subinę, ne kitaip

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto