Galimybių pasą reikės atnaujinti kas 60 dienų

Vyriausybė pranešė: galimybių paso 1 mėnesio galiojimo terminas ilginamas iki 2 mėnesių.
Tai reiškia, kad galimybių paso QR kodą nuo šiol reikalinga atnaujinti kas 60 dienų.

Galios pagal nustatytas sąlygas

Gegužės pabaigoje šalyje įsigaliojęs vadinamasis galimybių pasas sudarė sąlygas jį turintiems asmenims taikyti švelnesnes karantino sąlygas. Galimybių pasą gali įgyti asmenys, gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą, pasiskiepiję ar persirgę šia liga.
Per visą laikotarpį galimybių pasą šalyje atsisiuntė daugiau kaip 700 tūkst. asmenų, kartu su pakartotiniais atsisiuntimais bendras šio dokumento atsisiuntimų skaičius viršija 2 milijonus.
Atkreipiamas dėmesys, kad kaskart atnaujintas galimybių pasas, nepriklausomai nuo nurodyto galiojimo termino, galios pagal numatytas galimybių paso išdavimo sąlygas ir terminus – pvz., 210 dienų nuo diagnozuotos COVID-19 ligos ar nustatytų laboratorinių testų rezultatų galiojimo terminų.
Praėjus nustatytiems persirgimo ar laboratorinių tyrimų galiojimo terminams, tikrinant galimybių paso QR kodą, jis bus negaliojantis.

Išduodamas Registrų centre

Galimybių pasą galima atsisiųsti apsilankius puslapyje www.gpasas.lt ir patvirtinus savo tapatybę elektroninėmis priemonėmis (e. parašu ar e. bankininkyste).
Tokių priemonių neturintiems ar jomis nesinaudojantiems asmenims šis dokumentas išduodamas Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose. Nuo gegužės pabaigos tokiu būdu iš viso išduota per 13 tūkst. galimybių pasų.
Trečiadienį Vyriausybės posėdyje buvo kalbama apie galimybes plėsti paso išdavimą. Dėl tokios paslaugos tariamasi su Lietuvos paštu, Registrų centras planuoja paleisti „pasobusus“, kuriuose gyventojams, nesinaudojantiems internetu, būtų padedama išsiimti galimybių pasą.

One Reply to “Galimybių pasą reikės atnaujinti kas 60 dienų”

  1. ei parašė:

    Aš turiu parsisiuntęs žaliąjį ES pasą, ten viskas surašyta. Kam man dar tas pišpasis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*