Galimybių pasas: tvarka priimta, o įgyvendinimas buksuoja

Autorės nuotr.

Šalyje didėjant sergančiųjų skaičiui ir COVID-19 lovų užimtumui ligoninėse, Vyriausybė pritarė papildomoms pandemijos valdymo priemonėms.
Viena iš jų tokia, kad nuo rugsėjo 13-osios, norint lankytis prekybos ir paslaugų teikimo vietose ar dalyvauti kultūrinėje veikloje, reikės turėti vadinamąjį galimybių pasą.
Šalies valdžia žada, kad gyventojams, neturintiems sąlygų internetu prisijungti prie elektroninių valdžios vartų, šiuos dokumentus atspausdins vaistininkai, šeimos gydytojai, Registrų centro padalinių darbuotojai.
Mažeikiškiai pastebi: kol kas galimybių pasas išduodamas tik Registrų centre. Bet ir čia kartais tenka palaukti eilėse.

Žmonės, nesinaudojantys elektroninės bankininkystės paslauga, nemokantys ar negalintys patys parsisiųsti ir išspausdinti šio paso, nelaukdami rugsėjo, suskubo į Registrų centrą, esantį Mažeikiuose, V. Burbos g. 3 (SEB banko pastate).
Tam tikromis valandomis, dažniausiai iš ryto, prie šios įstaigos durų susidaro laukiančiųjų eilė.
Ketvirtadienio rytą „Santarvės“ kalbinti mažeikiškiai buvo pasiskirstę į dvi grupes. Laukiantys eilėje arčiausiai durų sakė, kad internetu arba telefonu (8 5 268 8262) iš anksto užsiregistravo vizitui į įstaigą dėl galimybių paso išdavimo. Todėl, kai ateina jiems skirtas laikas, žmonės būna pakviečiami į vidų. Neužsiregistravusiems asmenims tenka lūkuriuoti bendroje eilėje.
Kiti žmonės piktinosi esama tvarka – tuo, kad, jų žodžiais tariant, „šiais laikais viskas – registracija pas gydytojus, į įstaigas, galimybių pasas – tik internetu.“ Treti pasakojo, jog išduoti galimybių pasą prašė vaistinėse, tačiau vaistininkės tik patraukusios pečiais ir pasakiusios, kad nėra įgaliotos spausdinti gyventojams taip reikalingų dokumentų.
Dalis su „Santarve“ kalbėjusių mažeikiškių nuogąstavo, kad galimybių pasas galios vos du mėnesius ir nežinia, ar po to nereikės sumokėti už jo išdavimą.
Plačiau – antradienio „Santarvėje“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*