Galimybių pasui gauti galios tik PGR testas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo gruodžio 1 d., siekiant pasinaudoti paslaugomis, kurios teikiamos tik asmenims, atitinkantiems nustatytus kriterijus, pagal kuriuos išduodamas galimybių pasas, nebegalios neigiamas antigeno testo rezultatas.
Galimybių pasą bus galima gauti tik turint neigiamą PGR tyrimo atsakymą, kuris galios 72 val. nuo ėminio paėmimo momento.

Kam taikomos išimtys

Privalomai testuotis turintiems asmenims bei kitiems asmenims galimybių pasas (GP) bus išduodamas tik atlikus mokamą PGR tyrimą.
Nemokamai atlikti šį tyrimą ir pasinaudoti kontaktinėmis paslaugomis galės tik nėščiosios ir asmenys, turintys medicininių kontraindikacijų skiepui. Nemokamo tyrimo atsakymas šiems asmenims galios tik su nemokamo PGR tyrimo neigiamą atsakymą įrodančiu dokumentu kartu pateikus papildomus dokumentus: turintiesiems medicininių kontraindikacijų skiepui – išrašą iš esveikatos, kuriame nurodomas kontraindikacijas žymintis kodas; nėščiosioms – nėščiosios kortelę. Nėščiosioms GP neišduodamas, o turintiesiems medicininių kontraindikacijų skiepui patogiau išsiimti GP ir taip išvengti dviejų dokumentų (neigiamo testo atsakymo, kontraindikacijas skiepui įrodančio dokumento) pateikimo.

Galioja GP ir ES COVID sertifikatas

Esant geram GP prieinamumui bei siekiant užtikrinti paprastesnį atitikties kriterijams tikrinimo procesą, mažinamas GP alternatyvų skaičius.
Vakcinuotiems ir persirgusiems asmenims nebelieka galimybės pateikti išrašo ir ESPBI IS ar kito Lietuvoje veikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ) išduoto dokumento; lieka galioti GP ir ES COVID sertifikato persirgimo / vakcinacijos dalis; taip pat galioja užsienio šalies išduoti dokumentai dėl persirgimo / vakcinacijos.
Testą (tiek teigiamą serologinį, tiek neigiamą PGR) atlikusiems asmenims, kaip ir anksčiau, galios tie patys dokumentai: galimybių pasas, ASPĮ išduotas dokumentas, išrašas iš ESPB IS.
Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos pranešimą

2 Atsakymai į “Galimybių pasui gauti galios tik PGR testas”

  1. Žemaitis parašė:

    Tai kam nafig tas lietuviškas su galiojimo laiku jei europinis be galiojimo datos???? Tik visiškas dulkys gali imti lietuviška gp 😂😂😂

  2. Žinot parašė:

    Turiu ES covid sertifikatą, ir nesuku sau galvos dėl jūsų pišpasio, kuris reikalingas ir galioja tik Lietuvoje…,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video