Galiūnai tikisi gerų rezultatų

Jėgos sporto šakų atstovams dabar pats darbymetis: varžėsi rankų lenkikai, prasidėjo šalies galiūnų čempionatas, šios sporto šakos atstovas Antanas Abrutis gerai pasirodė užsienyje. LĖMĖ MASIŠKUMAS Gargžduose vyko jau dvyliktasis šalies suaugusiųjų ir žmonių su negalia rankų lenkimo čempionatas, kuriame tarp dvylikos komandų rungtyniavo ir mažeikiškiai. Mūsų miesto garbę gynė trylika šios sporto šakos atstovų, kurie pasirodė sėkmingai: komandinėje įskaitoje iškovota trečiosios vietos taurė, tik penkiais taškais pralaimėta Skuodui bei gerokai daugiau – Šilutei. Šilutiškiai vėl visus aplenkė masiškumu. Žmonių su negalia grupėje čempionais tapo Virginija Kriaučiūnaitė bei Marius Urbonas, antrąją vietą užėmė Artūras Baranauskas. Vyrai rungtyniavo aštuoniose svorio kategorijose, tik dviejose iš jų mažeikiškiai liko be medalių. Čempiono titulas mūsų miestui buvo iškovotas tik vienas: svorio kategorijoje iki 75 kilogramų abiejose rungtyse triumfavo Arnoldas Milis. Šioje svorio kategorijoje lenkiant dešine ranka visas prizines vietas užėmė mažeikiškiai: po Arnoldo liko jo brolis Egidijus, trečiąją vietą pelnė Giedrius Barkauskas. „Arčiausiai čempiono titulo buvo Tadas Šikšnius, kuris svorio kategorijoje iki 65 kg abiejose rungtyse užėmė antrąsias vietas. Jis abu kartus finale nusileido daugkartiniam šalies čempionui šilutiškiui. Dviem bronzos medaliais pasidabino Giedrius Keršis (iki 70 kg), sidabrą ir bronzą pelnė Andrejus Bogdanas (iki 85 kg), trečiąją vietą užėmė Laurynas Glodenis (iki 60 kg) bei Viktoras Gotovskij (iki 80 kg), sidabras atiteko Mantui Andruliui (iki 90 kg). Tik vienoje iš sunkiausių svorio kategorijų (iki šimto kg ir daugiau) mūsų jaunasis Vainius Krivickas užėmė ketvirtąją vietą“, – vardijo laimėjimus komandą ruošęs jėgos klubo „Mažeikių švyturys“ treneris Benas Milis. Čempionate iš viso varžėsi 113 sportininkų: 36 moterys ir 77 vyrai. NUSTEBINO MAŽEIKIŠKIS Šiauliuose vyko šalies galiūnų čempionato pirmasis etapas, kuriame tarp dvylikos galiūnų rungtyniavo ir užpernai jaunimo galiūnų čempionu tapęs 24erių metų Vytautas Lalas, kurio sėkmingas pasirodymas patraukė jėgos sporto atstovų dėmesį. Etapą mažeikiškis pradėjo trečiąja vieta 135 kg svorio rąsto kėlimo rungtyje. Vėliau Vytautas liko šeštas 360 kg naščių nešimo rungtyje, pasidalijo trečia- penkta vietomis 290 kg atkėlimo rungtyje, akmenų sukėlimo ant pakylos ir 300 kg svorio nešimo ratu rungtyse liko penktas. Ypač sėkminga mūsų sportininkui buvo paskutinė rungtis: nešdamas du svarmenis po 130 kg jis nusileido tik žinomam atletui Vidui Blekaičiui ir užėmė antrąją vietą. Pirmajame etape nugalėtoju tapo V. Blekaitis (67 taškai), aplenkęs gerai žinomus stipruolius Saulių Brusoką (62 taškai) ir Vilių Petrauską (60,5 taško). Ketvirtąją vietą iškovojo šių varžybų debiutantas Vytautas Lalas, surinkęs 53 taškus. „Čempionatas vyks keturiais etapais, iš kurių du – įskaitiniai. Dviejų etapų taškai lems aštuonis galiūnus, kurie, kartu su prie jų prisidėjusiu stipriausiu planetos žmogumi Žydrūnu Savicku, Kaune vyksiančiame finale išsiaiškins stipriausią Lietuvos galiūną. Vytautas turi gerus šansus patekti tarp aštuonių stipriausiųjų“, – sakė sportininkui varžybose padėjęs B. Milis. Antrasis pirmenybių etapas vyks birželio devintąją Palangoje, o gegužės 27ąją Panevėžyje startuos jaunimo galiūnų pirmenybės, kuriose varžysis pernai ketvirtas likęs mažeikiškis Vaidas Laurinskis ir septintąją vietą užėmęs Julius Žiurauskis. Pernai čempiono titulą iškovojęs Marius Lalas nerungtyniaus, o galiūnų šventės, kuri vyko jau septynerius metus iš eilės, Mažeikiuose šiemet nebus. PASIRODYMAS PO ILGOS PERTRAUKOS Kovose Šiauliuose nedalyvavo mūsų žinomas galiūnas A. Abrutis, kuris tuo metu rungėsi pirmajame „World Strongmen Cup“ turnyro etape Rygoje. Mažeikiškis tarp dvylikos galiūnų užėmė šeštąją vietą. Pirmąją iškovojo pasaulio čempionas lenkas M. Pudzinovskis, antras liko latvis R. Vidzis. „Savo pasirodymu likau nepatenkintas: išnaudojau tik 60-70 procentų savo galimybių. Po sunkios traumos su baime ėjau rungtis, nerimą kėlė ir tai, kad prieš dvi savaites buvau pasitempęs rankos raumenį. Laukia ilgas ir sunkus sezonas, todėl tik paskutinėje rungtyje sukaupiau visas jėgas, “, – sakė Antanas. Kitas šio turnyro etapas vyks birželio 17ąją Vokietijoje. Mažeikiškis jame tikisi parodyti dar geresnius rezultatus. Antanas šią vasarą žada kautis dviem frontais: vyks į antrąjį šalies galiūnų pirmenybių etapą Palangoje ir tikisi patekti tarp aštuonių stipriausiųjų šalies atletų. Nuotrauka iš klubo archyvo: Rankų lenkimo pirmenybėse mažeikiškiai iškovojo nemažai apdovanojimų. Pirmoje eilėje trečias iš kairės – du aukso medalius pelnęs Arnoldas Milis.