Garbės medžiotojas miške ieško romantikos

Šilutės r., Vainuto sen., Galnės kaime gyvenantis elektrikas Augustas Miliauskas jau 35 metus nesiskiria su medžiokliniu šautuvu.
Pastarąjį ketvirtį amžiaus jis vadovauja Vainuto medžiotojų klubui. Neseniai galniškiui suteiktas garbės medžiotojo vardas.
MARTA VYRO POMĖGIUI NEPRIEŠTARAUJA
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) Šilutės skyrius, kuriam priklauso medžiotojai iš Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybės, turi apie 600 narių.
Keturiems iš jų šiemet suteiktas garbės medžiotojo vardas. A. Miliauskui ir Švėkšnos medžiotojų būrelio vadovui Stanislovui Šertvyčiui garbės medžiotojo pažymėjimai ir medaliai įteikti šį mėnesį per LMŽD Šilutės skyriaus konferenciją.
A. Miliauskas – 382-asis garbės medžiotojas Lietuvoje.
Šis vardas galniškiui suteiktas už sąžiningą medžioklę, trunkančią daugiau kaip pusę jo gyvenimo. O viskas prasidėjo, rodos, paprastai: anuomet ūkio, kuriame A. Miliauskas darbavosi energetiku, direktorius Pranas Dambrauskas pasiūlė jam stoti į medžiotojus, – kol nevedęs, nes susituokęs gali niekada netapti medžiotoju.
A. Miliauskas paklausė ūkio vadovo patarimo. Vėliau susirado žmoną Martą, kuri nė kiek neprieštarauja vyro pomėgiui kiekvieną savaitgalį praleisti gamtoje su šautuvu rankoje ir bičiuliais. „Kam gadinti nervus, vis tiek neperkalbėsi“, – sako M. Miliauskienė apie vyro pomėgį medžioti.
Marta norėtų pati kokį kartą išsiruošti su vyro vadovaujamu klubu į medžioklę, tačiau jos nesiveža. Užtat Vainuto klubo vyrai mielai kviečia savo žmonas ir vaikus į kiekvienais metais rengiamas medžiotojų iškylas į gamtą bei šventes.

ELEKTRIKAS NUO VAIKYSTĖS
A. Miliausko žmona Marta dirba Vainuto seniūnijos socialine darbuotoja. Dukra Asta – medicinos docentė, dabar užsienyje ruošiasi profesūrai. Vyresnysis sūnus Liudas pasirinko dvasiškio kelią – jis yra evangelikų liuteronų kunigas, patarnaujantis keliose Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybės parapijose. Jauniausias Valdas ruošiasi studijuoti teisę. O A. Miliauskas save vadina elektriku nuo vaikystės.
„Kai buvau vaikas, toks Petras Budreckas (Žemaičių Naumiesčio seniūno Jono Budrecko tėvas – aut. pastaba) Vainute turėjo elektrinį malūną. Man patikdavo žiūrėti į blyksinčias elektros lemputes“, –prisimena A. Miliauskas pirmuosius savo žingsnius pasirinktos profesijos link.
Augustas Šilutėje ir Tauragėje mokėsi elektriko amato. Būdamas paauglys jau dirbo ūkyje kino mechaniku ir elektriku. „Seni vyrai stebėdavosi, kaip manęs nenutrenkia elektra, kai matydavo besisukantį su atsuktuvu ir žnyplėmis“, –šypsodamasis pasakoja A. Miliauskas apie savo darbo pradžią.
20 metų A. Miliauskas dirbo Vainuto ūkyje vyr. energetiku. Dabar jis – elektrikas, aptarnaujantis Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio seniūnijas.

MEDŽIOTOJAS ROMANTIKAS
Panašu, kad A. Miliauskas yra laimingas žmogus, nes visą gyvenimą dirba mėgiamą darbą, o savaitgalius leidžia gamtoje. Jį būtų galima vadinti romantiku, nes labiausiai mėgsta medžioti žvėris tykojant.
„Sėdi sau bokštelyje, aplinkui ramu. Praskrenda koks paukštis, kažkas sutraška. Paskui žiūri, išlenda iš miško šernų šeimyna“, – pasakoja A. Miliauskas apie medžioklę. Ar tai ne romantika?
A. Miliauskas gali papasakoti daug nuotykių, kurių nutiko per ilgus medžioklės metus.
Kartą po medžioklės vyrai miške susėdo prie stalo, vienas šalia paguldė nušautą lapę. Ir atsitik taip, kad ta rudoji atsitokėjo ir susiruošė sprukti. Ją skuodžiančią miško aikštele paklojo kitas medžiotojas, kuriam ir atiteko vištų vagilė.
Kitą kartą nuo žemės pašoko sužeistas šernas ir iltimis išdraskė vienam drąsuoliui medžiotojui sėdmenis. Vyrams ilgam įsiminė pagrindinė taisyklė – neiti vienam prie sužeisto žvėries.
Daug visko nutinka medžioklėje. Deja, žvėrių Šilutės rajono miškuose sumažėjo.
A. Miliauskas įsitikinęs, kad jų liks dar mažiau, jeigu bus išardyta medžiotojų ir žvejų draugija. Lietuvoje jau kalbama apie galimas tokias permainas.
Orestas LIDŽIUS
Laimos PUTRIUVIENĖS nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto