Garsinantys kraštiečio skulptoriaus vardą ukriniškiai sulaukė pripažinimo

Kaune vykusiame projekto „Kaimo bendruomenių ir vietos veiklos grupių pasiekimai ir projektų idėjos“ baigiamajame renginyje „Patirties pilni vežimai“ Ukrinų kaimo bendruomenei buvo įteikta nominacija „Už kaimo gyventojų bendruomeniškumo ugdymą“.

ATLIKTA NEMAŽAI DARBŲ
Šį projektą organizavo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga su Vietos veiklos grupių tinklu ir Lietuvos žemės ūkio universitetu. Konkursui reikėjo pateikti informaciją apie didžiausią pridėtinę vertę 2004–2010 metais sukūrusį kaimo vystymo bendruomeninį projektą, kuris buvo vertinamas pagal pateiktą projekto aprašymą ir vaizdinę medžiagą. Ukrinų kaimo bendruomenė pristatė 2009–2010 metais vykdytus tęstinius projektus „Kalbėk su akmeniu“, skirtus populiarinti liaudies skulptoriaus Stepono Gailevičiaus vardą ir jo darbus.
2009 metais pirmosios projekto dalies finansavimas dalinai gautas iš Kultūros ministerijos Kultūros rėmimo fondo. Vykdant šį projektą Ukrinuose įrengtas informacinis stendas apie menininką, išleistas atvirukų rinkinys su jo darbų nuotraukomis, parengta fotonuotraukų, kurių autorius Gedeminas Januška, paroda.
Ukriniškiams ir svečiams pademonstruotos skaidrės, pasakojančios apie liaudies skulptoriaus gyvenimo svarbiausius faktus, jo darbus.

ĮSIJUNGĖ VISAS KAIMAS
Šią vasarą pačių ukriniškių pastangomis ir lėšomis buvo surengtas pleneras, per kurį Vilniaus dailės akademijos Telšių dailės fakulteto taikomosios skulptūros studijos būsimieji skulptoriai sukūrė kompoziciją „Miegančios akys“, skulptūrą „Vienaragio malūnas“. Šie darbai liko Ukrinams papuošti.
„Didžiausią sėkmę įgyvendindami plenero idėją kaip bendruomenė patyrėme pajutę, kad viso kaimo žmonės yra suinteresuoti mūsų veikla, kad jiems nuoširdžiai rūpi, kaip ir kuo galima prisidėti prie mūsų vykdomų projektų. Žmonės rūpinosi studentais, jų buitimi“, – pasakojo Ukrinų bendruomenės pirmininkė Vilma Vžesniauskienė.

NE PIRMAS APDOVANOJIMAS
Liepos mėnesį Ukrinų kaimo bendruomenė ir Mažeikių rajono viešosios bibliotekos Ukrinų filialas dalyvavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuojamame bandomųjų komandų konkurse „Bendruomenių ir bibliotekų bendradarbiavimo skatinimas kuriant skaitmeninį turinį“. Ukriniškių komanda pateko tarp penkių geriausių šalies bandomųjų komandų ir laimėjo skaitmeninį fotoaparatą, filmavimo kamerą.
Konkurso dalyviai įgijo pradinių žinių, kaip kurti filmą, panaudojant skaitmeninę aparatūrą, tad pirmasis ukriniškių komandos rezultatas – meninis-pažintinis filmukas „Akmentašys Steponas Gailevičius“.
„Visų trijų darbų tikslas vienas – norime pasiekti, kad menininko, gyvenusio ir kūrusio mūsų kaime, Ukrinuose, paminkliniai akmenys taptų ne tik vietos gyventojų traukos centru, bet apie juos žinotų rajono gyventojai, turistai. Taip pat norime parodyti, kaip aktualu yra išsaugoti tautos paveldą“, – teigė bendruomenės pirmininkė.
Ukrinų bendruomenės albumo nuotrauka.: Savo bendruomenės laimėjimais ukriniškiai džiaugėsi per antrąjį adventinį vakarojimą kūtelėje pas Albiną ir Antaną Pocevičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto