Garsių kraštiečių atminimui – literatūriniai skaitymai

Išeivijos poetė— Liūnė— Sutema su broliu Henriku Nagiu 1960-aisiais. Eltos nuotr.

2013 m. sausio 17 d. mirė du garsūs mūsų kraštiečiai poetai: Nacionalinės premijos laureatė Zinaida Nagytė-Katiliškienė (Liūnė Sutema) ir Donius Remys.

Penktadienį 16 val. jų atminimui Mažeikių viešojoje bibliotekoje vyks literatūrinių skaitymų popietė.


Užuojautą pareiškė Prezidentė

Z. Nagytė-Katiliškienė (Liūnė Sutema), poeto Henriko Nagio sesuo, mirė eidama 86-uosius metus Čikagos priemiestyje Lemonte. 
Dėl poetės mirties užuojautą pareiškė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
„Netekome ryškiausios Bežemių kartos poetės, gilios ir novatoriškos kūrėjos Liūnės Sutemos. Tragiškos lemties ir daugybės gyvenimo išbandymų nepalaužta poetė išsaugojo vidinę stiprybę ir besąlygišką meilę Lietuvai. Nuoširdus ir tikras kalbėjimas apie žmogų ir tautos atsakomybę visiems laikams išliks lietuvių poetinėje ir istorinėje atmintyje“, – teigiama užuojautoje.
Užuojautą Velionės artimiesiems, kitiems su ja susijusiems žmonėms pareiškė ir Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė.


Daug poezijos knygų

Z. Nagytė-Katiliškienė gimė 1927 metais Mažeikiuose, 1944 metais pasitraukė į Vakarus, Vokietijoje baigė gimnaziją, Insbruko ir Freiburgo universituose studijavo vokiečių literatūrą. 
Vėliau persikėlė į JAV, gyveno Lemonte.
Poetei, vertėjai 2007-aisiais metais įteikta Nacionalinė kultūros ir meno premija.
Ji išleido eilėraščių rinkinius „Tebūnie tarytum pasakoj“ (1955), „Nebėra nieko svetimo“ (1962), „Bevardė šalis“ (1966), „Badmetis“ (1972), „Vendeta“ (1981), „Graffiti“ (1993), „Tebūnie“ (2006).
Už poezijos knygą „Badmetis“ Liūnė Sutema apdovanota V. Krėvės literatūrine premija, lietuvių rašytojų draugijos premija skirta už „Vendetą“, o Nacionalinė kultūros ir meno premija – už dvasinės saugos poeziją rinkinyje „Tebūnie“.


Mažeikių nepamiršo

Poetas, vertėjas, filosofas, inžinierius Donius Remys gimė 1925 metais Mažeikiuose, 1944 metais
pasitraukė iš Lietuvos. Vokietijos universitete studijavo filosofiją ir psichologiją. 1950 metais emigravo į JAV, gyveno Čikagoje, studijavo inžineriją.

Poetas, vertėjas, filosofas, inžinierius Donius Remys. Eltos nuotr.

Atsikūrus nepriklausomai Lietuvai, grįžo į tėvynę, gyveno Palangoje. Periodiniuose leidiniuose „Draugas“, „Lietuvių dienos“, „Aidai“, „Pradalgės metraštis“ yra paskelbęs savo poezijos, išleido eilėraščių rinkinius: „Išsipildymo sala“ (1992), „Auksinė vasara“ (1993), „Išlikęs džiaugsmas“ (1994), „Svajonių gėlės“ (1995), „Klajūno kelias“ (1997), „Pažinimo gėlės“ (1997), „Laiko riboje“ (1998), „Šviesos klasta“ (2000), „Širdies daina“ (2001), „Laiko vėjas“ (2001).

1992 metais apsilankęs Mažeikiuose D. Remys draugui paliko pluoštą savo eilėraščių, kurie buvo išspausdinti rajoniniame laikraštyje „Santarvė“.
Nuo 1995 metų kraštietis įsteigė savo vardo premiją geriausiems Merkelio Račkausko gimnazijos poetams.

2 Atsakymai į “Garsių kraštiečių atminimui – literatūriniai skaitymai”

  1. Va taip parašė:

    Su šia karta atrodo, kad visa epocha išeina

  2. Bendramintis parašė:

    Nuoširdžiai dėkoju visiems, kas buvo tą popitę kartu, kas padėjo prisiminti mums brangius kūrėjus.Esame laimingi, kad bibliotekos darbuotojai atlieka ypač kilnią misiją – ugdo pagarbą savo krašto žmoniems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto