Gatves ir šaligatvius reikėjo valyti antrą kartą

Seniūno Šarūno Armono žodžiais, jei sninga ar pusto, valyti šaligatvius ir gatves yra bergždžias darbas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Trečiadienio rytą mažeikiškiai į darbą ėjo apsnigtais šaligatviais. Gatvių važiuojamosiose dalyse sniegas buvo patižęs.
Miestą prižiūrinčios tarnybos teigia, kad sniegą nuo gatvių ir šaligatvių naktį nuvalė, o rytą vėl prisnigo.

Druska tirpina sniegą

Dėl miesto šaligatvių valymo Savivaldybė yra sudariusi sutartį su bendrove „Kustata“, kuri samdo bendrovės „Žemaitijos agroprekyba“ techniką. Pastarosios direktoriaus pavaduotojas komercijai Egidijus Urbonas tvirtino, kad naktį iš antradienio į trečiadienį, trečią valandą, šaligatviai buvo nuvalyti ir nubarstyti. Iš ryto pradėjo stipriai snigti, tad šaligatvius vėl padengė plonas sniego sluoksnis.
„Po sniegu likusi druska turi „judėti“ – tik tada ji pradeda tirpti, tad žmonėms vaikštant šaligatviais, sniegas turėtų nutirpti. Dėl to, ar barstysime antrą kartą, reikės tartis su seniūnu“, – sakė E. Urbonas.

Valė antrą kartą

Bendrovės „Mažeikių komunalinis ūkis“ direktorius Andrius Noreika tikino, kad jų technika gatves valė ir barstė nuo pirmos valandos nakties, bet paryčiais vėl pradėjo stipriai snigti, tad tenka valyti antrą kartą.
„Druskos ir smėlio buvo pabarstyta, dabar teks pašalinti tik ant viršaus atsiradusį sniegą“, – kalbėjo A. Noreika.
Jis priminė, kad gatvės žiemos metu valomos ir barstomos pagal keturias kategorijas: pirmumas teikiamas judriausioms gatvėms, ketvirtos kategorijos gatvės valomos pagal atskirą seniūnijos užsakymą.

Laukiama permainingų orų

Miesto seniūnas Šarūnas Armonas dėl rytą apsnigusių šaligatvių visai nesistebėjo.
„Jeigu sninga, tai šaligatviai ir apsnigę. Jei labai sninga – nevalo, nustoja, tada vėliau vėl pradeda valyti. Po snigimo šaligatviai turi būti nuvalyti ir pabarstyti per valandą, neprisimenu, kaip ten sutartyje tiksliai yra“, – apie šaligatvių valymo taisykles aiškino seniūnas.
Jo žodžiais, jei sninga ar pusto, valyti šaligatvius ir gatves yra bergždžias darbas. Nustojus snigti, technika vėl išvažiuos į gatves, nes ketvirtadienį pranašaujamas atšalimas, paskui vėl atšilimas, tad gatves reikia gerai nuvalyti.
„Labai švaistytis negalime, lėšas reikia taupyti, striuka yra. Žiūrim, kad būtų per vidurį. Pirmiausia valomi pagrindiniai šaligatviai. Gatvių priežiūrą kontroliuoja Savivaldybės vietinio ūkio skyrius. Jos, man rodos, valomos normaliai“, – svarstė Š. Armonas ir pastebėjo, kad dėl stipraus šaligatvių barstymo druska kartais, ypač iš moterų, susilaukia priekaištų: esą druska batus ėda.

5 Atsakymai į “Gatves ir šaligatvius reikėjo valyti antrą kartą”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Kiek teko girdeti broliukai estai neberia druskos,ir kiek teko pas juos lankytis,valymo darbai vyksta sparciai ir kruopsciai,niekas ten nelaukia 6 valandos ryto,kaip pas mus..musiskiams geda turetu buti..nezinau ir kada tas lietuviu mastymas pasikeis.
  sita anekdota interpretuociau taip: mano suo-musu valdininkai..
  – Žinai, mano šuo pasidarė visiškas tinginys.
  – Ką tu sakai? O ką jis daro?
  – Anksčiau prieš pasivaikščiojimą jis atvilkdavo man pavadėlį, o dabar – mašinos raktelius.

 2. www. parašė:

  Valyti bergdžias reikalas, bet pinigėlius nusirašyti už neatliktą darbą patinka.Kas suskaičiuos kiek seniūnas nurašo pinigų …atseit sniego valymui…. Visi žinome, gruodį sniego nebuvo ir niekas nevalė. Įdomu kaip buvo su pinigėliais.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Kam iš viso tą druską naudoti. Nuo jos avalynė, augalėliai kenčia. Prie minus 5 ji iš vis neveiksminga Normaliai nuvalykit šaligatvius ir gerai bus. Čia tik lietuviai kaip pasiutę visur tą druską barsto.

 4. klausimelis parašė:

  ko jie valo naktimis ir žmonėms miegoti neduoda? Nuvalytų gerai vieną kartą paryčiais ir nereikėtų dejuoti

 5. Jonas parašė:

  o mus seniunui druska batu nesugrauze? gal ir ne…iki darbo netoli….o gal ir su masina daveza…????sneka seniunas , kad tik sneketu..darbu daugiau ir kontroles reikia..tada ir moteru bateliai nebijos druskos….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto