Gatvės muzikos diena persikelia į senamiesčio centrą

Laisvės gatvėje surengtas improvizuotas susitikims su žiniasklaidos atstovais. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Gegužės 18 dieną įvyksianti jubiliejinė – penktoji Gatvės muzikos diena mažeikiškiams pateiks nemaža staigmenų. Pirmoji ta, kad šiemet ši muzikos šventė persikelia į senamiesčio erdves – Laisvės gatvę. Jubiliejinėje šventėje tikimasi dar didesnio atlikėjų skaičiaus.


Registracija jau vyksta

Gatvės muzikos dienos (GMD) Mažeikiuose koordinatorius, entuziastas Egidijus Valantinavičius Laisvės gatvėje surengė improvizuotą susitikimą su žiniasklaidos atstovais ir papasakojo, kokios naujovės šiemet laukia GMD 2013 dalyvių. Pirmoji žinia, kad šventė iš mikrorajono perkeliama į miesto širdį – senamiestį: anksčiau čia vykdavo visi didieji renginiai, tad tas tradicijas norima vėl atgaivinti. 
GMD renginiai prasidės nuo 12 ir tęsis iki 16 valandos. Šventės finalas – būgnamušis – įvyks aikštėje prie „Durbės“ prekybos namų.
Registracija jau vyksta, tad organizatoriai ragina visus, besiruošiančius groti ar dainuoti GMD, registruotis interneto svetainėje adresu: www.gmdmazeikiai.lt. Registracija vyks iki gegužės 10 dienos vakaro.

Gatvės muzikos dienos (GMD) Mažeikiuose koordinatorius, entuziastas Egidijus VALANTINAVIČIUS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.


Pakvies bendro šokio

Laisvės gatvės atkarpoje nuo Savivaldybės pastato iki Vasario 16-osios gatvės šventės metu transporto eismas bus uždarytas: tai didelis patogumas ne tik muzikuojantiesiems, bet ir žiūrovams. 
Naujovė šiemet ir tai, kad į šventę pakviesti folkloro kolektyvai, liaudiškos muzikos kapelos.
„Gatvės muzikos diena skirta kiekvienam muzikantui, tad pasirodyti kviečiame visus muzikantus, pradedant pavieniais muzikantais, baigiant žinomais kolektyvais ar atlikėjais“, – sakė E. Valantinavičius.
Prie muzikuojančiųjų prisijungs šokių grupės, o gatvės viduryje bus atliekamas bendras kūrinys.


Kviečiami ir verslininkai

Jaunimo organizacijos „Versli karta“ vadovas Irmantas Sujeta informavo, kad renginio metu vyks nevyriausybinių organizacijų mugė.
„Mūsų mieste veikia labai daug jaunimo organizacijų, tad su jų veikla bus galima susipažinti vienoje vietoje. Jaunimo organizacijos turi puikią progą reprezentuoti save, nes šventėje bus daug žmonių“, – sakė I. Sujeta.
Verslininkė Virginija Eidimtienė pasidžiaugė, kad senamiestis gražėja, tad GMD bus vienas iš pirmųjų renginių, kada tuo grožiu bus pasinaudota.
„Šaligatvius turime labai plačius, gatvę turime labai siaurą, tad tos gatvės ir laukia kuo daugiau žmonių, kad jomis kažkas vaikščiotų“, – teigė verslininkė, kviesdama savo kolegas taip pat pasinaudoti dideliu žmonių srautu.

Gatvės muzikos dienos (GMD) Mažeikiuose. Vytauto MALŪKO nuotr.


Tikisi daugiau  atlikėjų

Dar viena GMD Mažeikiuose naujovė, kad šventės metu gatvėje bus eksponuojamos nuotraukos su senųjų Mažeikių vaizdais. 
Aikštėje prie savivaldybės šiemet įsikurs Teatro studija, kad nekeltų didelio triukšmo ir netrukdytų kitiems muzikantams, didžėjai bus įkurdinti aikštėje prie seniūnijos, norintys galės dalyvauti ir lauko sporto varžybose.
E. Valantinavičius tikisi, kad šventėje šiemet dalyvaus per šimtą atlikėjų: jų skaičius kasmet auga. Pastebėta, kad Mažeikiuose pagal gyventojų skaičių yra daugiau muzikantų negu Vilniuje.
„Esame šiauresnis miestas, tad muzikantus reikia daugiau judinti, bet tie, kurie pabandė, džiaugiasi ir dalyvauja kitais metais“, – patikino E. Valantinavičius.

Vytauto MALŪKO nuotr.

3 Atsakymai į “Gatvės muzikos diena persikelia į senamiesčio centrą”

  1. Dalia parašė:

    Kas neidavo į tokias šventes ir toliau neis, o kas ėjo, tai tikrai ateis :)

  2. Komentatorius parašė:

    Būtent dėl tokių žmonių, kurie galvoja, kad nereikėjo, kaip tik ir reikėjo padaryti GMD senamiestyje. Puiki mintis.

  3. nereikėjo parašė:

    nenoriu nieko blpgo ir bijau prikarksėti, bet į senamiestį perkelti GMD tiktrai nereikėjo. Kas ten eis? Mažeikiškiams viskas turi būti po nosimi.O jei dar prastas oras bus, dar didesnis pravalas. Kuo jum blogai Naftininkų gatvėje buvo? Visu šimtu procentų sutinku, kad Laisvės gatvė tikrai geresnė tokiam renginiui. Ir gražesnė. Pabandyti žinoma galima, bet dabar sugalvokit, kaip mažeikiškius atvilioti į senamiestį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto