Gatvės muzikos dienos renginiuose – ne tik muzika

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šiandien Mažeikiuose, kaip ir visoje šalyje, – Gatvės muzikos diena. Šiemet ji  vienuoliktoji ir pasitinka visuomenę atsinaujinusi.
Nauji šventės organizatoriai sako, kad numatyta įvairių pramogų, naujovių.  

Renginys iš dviejų dalių

Šiemet visi Gatvės muzikos dienos organizaciniai reikalai buvo sutelkti vien tik jaunimo – moksleivių ir mokyklas, universitetus jau baigusių – rankose. Gatvės muzikos diena simboliškai dalijama į dvi dalis – dieninę ir vakarinę. Dieninė dalis prasideda 14 valandą įvairiose Laisvės gatvės vietose.
Trečiadienio duomenimis, groti šventėje buvo užsiregistravę 15 įvairių stilių muziką grojančių muzikantų, grupių.  
Šventėje pristatyti savo veiklas panoro ir nemažai nevyriausybinių organizacijų atstovų.

Pokalbis su meru

Šiek tiek po 14 valandos Mažeikių viešojoje bibliotekoje prasidėjo protmūšis.
V. Burbos skvere  įrengta „Chill zona“.  Žmonės, patogiai įsitaisę, galėjo klausytis muzikos, mėgautis bendravimu su artimaisiais ar draugais.
Šioje zonoje numatytas mažeikiškių ir Mažeikių rajono savivaldybės mero Vidmanto Macevičiaus pokalbis. Jį šventės organizatoriai inicijavo norėdami sugriauti stereotipą, kad neįmanomas mažeikiškių ir savivaldos atstovų bendradarbiavimas.
„Pokalbį su meru moderuos Gabijos gimnazijos mokinys Benediktas Petkus. Turėtų būti šaunus pokalbis, kurio metu, tikiu, atsiskleis ir jaunimo, ir mero, kaip vyresnio žmogaus, požiūris į tuos pačius dalykus“, – sakė U. Mikalauskaitė.
Vėliau „Chill zonoje“ vinilinėmis plokštelėmis gros didžėjus Dovydas Bernotas, kurio muzikinis pseudonimas – Ital.

„Gladiatorių kovos“ ir koncertai

Nuo 18 valandos antrus metus iš eilės Senamiesčio parke vyks „Gladiatorių kovos“ – gatvės gimnastų turnyras, kuriame gimnastai rungiasi vienas prieš kitą dėl stipriausio gladiatoriaus titulo. Pernai turnyro pasižiūrėti atėjusių žmonių buvo tiek, kad visiems nebuvo vietų atsisėsti. Šiemet organizatoriai pasistengs, kad vietų būtų dar daugiau.
Į turnyrą šiemet žadėjo atvykti 16 geriausių gatvės gimnastų iš įvairių Lietuvos kampelių. Po turnyro, nuo 20 valandos, parke vyks roko grupės „jautì“ koncertas.
Panaktinėti žmones kvies ir Mažeikių muziejus. Nuo 22 valandos vyks Muziejų naktis. Jos metu bus galima apžiūrėti muziejaus ekspozicijas, pasiklausyti elektroninės muzikos projekto „Girių dvasios“, įkvėpto Lietuvos gamtos, miškų ir senovės baltų kultūros, persipinančios su modernia dub, techno stiliaus muzika.

 
 .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto