Skelbiamas Maldos už šeimą mėnuo

Už šeimas, santuoką ir Motinystę tikinčiuosius kvies maldai ir Mažeikių dekanato kunigai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mėnesį nuo Lietuvoje minimos Motinos dienos iki Tėvo dienos vyskupai paskelbė Maldos už šeimą, Šeimos mėnesiu.

Bendras susirūpinimas šeima

Gegužę tikintieji asmeniškai ir kartu kviečiami apmąstyti santuokos ir šeimos vertę, ypatingą šeimos ir sutuoktinių reikšmę mūsų Tautai ir Valstybei bei visų Lietuvos vaikų tvirtos ateities, atsakingo ugdymo šeimoje poreikį.
Už šeimas, santuoką ir Motinystę tikinčiuosius kvies maldai ir Mažeikių dekanato kunigai.
Tokia būtinybė atsirado dėl to, kad pastaruoju metu Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija bei Lietuvos šeimos centras išreiškė susirūpinimą esamu visuomenės susipriešinimu dėl santuokos ir šeimos sampratos bei esant prieštaringiems aiškinimams ir politiniams sprendimams Lietuvoje. Norėdama sustiprinti santuoką ir iš jos išplaukiančius gėrius bei šeimos vertybes, tam pritarė ir Lietuvos Vyskupų Konferencijos Nuolatinė taryba.

Pabrėžiama Motinystė

Mažeikių dekanas, Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas Zenonas Degutis „Santarvei“ sakė, kad tie dalykai nėra atsitiktiniai, nes šeima, Motinystė bažnytinėje doktrinoje visą laiką buvo kaip viena iš žmogaus gyvenimo kertinių vertybių. Tad labai natūralu, kad dabar, kai lyg stengiamasi dirbtinai sukurti šeimos krizę, bažnyčia vėl iš naujo ir iš naujo atsigręžia į kertines žmogaus, bažnyčios kaip bendruomenės ir Valstybės, kaip dar didesnės bendruomenės, pamatinę vertybę – šeimą.
„Tad natūralu, kad visą gegužės mėnesį, nesvarbu, ar po šventų Mišių, ar prieš jas, bus meldžiamasi ir už šeimą“, – kalbėjo dekanas.
Ypač, ko gero, bus pabrėžiama Motinystės vertė, nes kiekvienos moters prigimtinis pašaukimas yra
motinystė, o kadangi gegužė yra Marijai pagarbinti skirtas mėnuo, Marija pagal mūsų tikėjimą, pagal bažnyčios doktrinas yra ne tik kiekvieno iš mūsų asmeninė motina, kadangi ji ir Dievo motina, akcentuojama moters motinystė.

Šeimai – pagrindinis dėmesys

Dekanas Z. Degutis tikino, kad yra gerai, jog kaip visa ko pagrindas, kaip ašis įstatymuose akcentuojama šeima: vyro ir moters santuoka, priesaika ir du pagrindiniai šeimos kūrimo tikslai – vaikų gimdymas, auginimas, auklėjimas ir sutuoktinių tarpusavio meilė.
Šitie tikslai suformuoja ir pareigas, ir teises. Santuoka uždeda pareigą šeimoje susilaukti vaikų, ir toje šeimoje kiekvienas iš sutuoktinių turi teisę turėti vaikų, nežiūrint, kad gal po santuokinio akto pasikeistų požiūriai. Kadangi santuokoje abu sutuoktiniai yra lygiaverčiai partneriai, kiekvienas tokią teisę – turėti vaikų, turi.
„Taipogi santuokoje kiekvienas iš abiejų partnerių turėtų būti ir mylimas“, – priminė dekanas Z. Degutis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*