Gegužės 9-ąją – protestas prieš Rusijos politiką Ukrainoje

Protestuojama prieš Rusijos politiką Ukrainoje. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Rusijai minint Pergalės prieš nacizmą dieną, Vilniuje prie šios šalies ambasados surengtas piketas. Čia susirinkę žmonės protestavo prieš Rusijos veiksmus Ukrainoje bei karinės jėgos demonstravimą.

Noras parodyti kitokį požiūrį į istoriją

Maždaug 15 asmenų laikė Lietuvos trispalves, Vyčio, JAV bei NATO vėliavas ir prieš Rusijos Prezidentą Vladimirą Putiną nukreiptus plakatus.
Tarp susirinkusiųjų buvo politologas Laurynas Kasčiūnas, visuomenės veikėjas, Liberalų sąjūdžio kandidatas į Europos Parlamentą Skirmantas Tumelis, vėliau prie protesto prisijungė Seimo narys konservatorius Mantas Adomėnas.
Politologas L. Kasčiūnas teigė, jog ši iniciatyva  – noras parodyti kitokį požiūrį į istoriją.
„Šiuo metu, kai iš esmės yra trypiama Ukraina, negalima neišreikšti savo požiūrio. Tie Antrojo pasaulinio karo nugalėtojai, trypdami Ukrainą, tolsta nuo bet kokių idealų, ir apie tai reikia aiškiai pasakyti. (…) Kol Europoje nebus suvokta, jog tarp stalinistinių ir nacistinių nusikaltimų nėra jokių skirtumų, tol neturėsime jokios realios reakcijos iš Vakarų ir Europos Sąjungos. (…) Ši diena jokiu būdu nėra šventė, o yra ta diena, kai Lietuvoje ir kitose regiono šalyse prasidėjo okupacija“,  –  sakė jis.

Policija buvo pasirengusi

Paklaustas apie prieštaringai pastaruoju metu vertinamą simbolį  – Georgijaus juosteles,  –  L. Kasčiūnas sakė, kad ji šiuo metu prarado savo pirminę prasmę.
„Ta juostelė yra tapusi Ukrainos okupacijos simboliu. Nemanau, kad ji yra protestas prieš fašizmą. Tai daugiau net yra rusiškojo fašizmo simbolis“,  –  kalbėjo politologas.
Susirinkę žmonės palaukė, kol iš Pergalės dienos minėjimo Antakalnio kapinėse sugrįš Rusijos ambasados darbuotojai, ir lydėjo jų automobilius nepasitenkinimo šauksmais bei Ukrainą palaikančiais lozungais.
Tuo tarpu policijos pajėgos, į kurias buvo įtrauktas ir riaušes malšinančių pareigūnų būrys, rikiavosi prie Ukrainos ambasados, kur, kaip buvo pranešta, turėjo susirinkti iš Antakalnio kapinių atvykstantys prieš fašizmą protestuojantys žmonės.
Vis dėlto, išskyrus kelis atsitiktinai pro šalį einančius asmenis, įsisegusius Georgijaus juosteles, žmonių ir protestų prie Ukrainos atstovybės Vilniuje nebuvo.

One Reply to “Gegužės 9-ąją – protestas prieš Rusijos politiką Ukrainoje”

  1. Ne viskas gerai Ukrainoje parašė:

    Chaosa sukele ukrainoje JAV remdama revoliucija o dabar matome padarinius Krima uzeme rusija Odesoje sudeginti zmones tai jau ne nacionalizmas o nacizmas.Ir lietuvos nacionalistines tautines organizacijos turetu pasmerkti Odesoje padaryta nusikaltima jei JAV remia tai viska galima daryti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto