Generalinis direktorius ruošiasi palikti Mažeikius

Akcinės bendrovės „Mažeikių nafta“ generalinis direktorius Marekas Mročkovskis ruošiasi atsisveikinti su įmone.
Dvejus metus Mažeikiuose dirbęs ir gyvenęs ekonomikos ir vadybos specialistas, neoficialių šaltinių duomenimis, bendrovei turėtų vadovauti iki rugpjūčio pradžios.
Šio sprendimo „Mažeikių naftos“ viešųjų ryšių tarnyba kol kas nekomentuoja, o mažeikiškiai, kuriems teko bendradarbiauti ar bendrauti su M. Mročkovskiu, teigia, kad tai – išskirtinis vadovas ir žmogus, su kuriuo gaila atsisveikinti.


NEI PATVIRTINO,
NEI PANEIGĖ
Iš neoficialių šaltinių „Santarvės“ gautą žinią, kad bendrovės valdybos posėdyje šią savaitę neplanuojama pratęsti M. Mročkovskio, kaip „Mažeikių naftos“ vadovo, kontrakto, viešųjų ryšių direktorius Rosvaldas Gorbačiovas nei paneigė, nei patvirtino.
Vakar Mažeikiuose žinia apie pokyčius naftos įmonėje jau buvo tapusi vieša paslaptimi – ją „Santarvei“ komentavo ir rajono vadovai, ir bendrovės darbuotojai.
IR ĮMONĖS,
IR MIESTO
REIKALAMS
Ekonomistas ir vadybos profesionalas, 48 metų M. Mročkovskis Mažeikių įmonei vadovavo nuo 2007ųjų liepos pradžios. Vos užėmęs vadovaujamąjį postą generalinis direktorius sakė, kad didžiausią dėmesį skirs gaisro nuniokotos „Mažeikių naftos“ vakuuminei kolonai atstatyti bei įmonei modernizuoti.
Per dvejus M. Mročkovskio vadovavimo metus įmonei tai pavyko padaryti: atstatyta kolona, atliktas įmonės kapitalinis remontas, tęsiamas įmonės modernizavimas, perdirbtas rekordinis naftos kiekis. Nemažai dėmesio generalinis direktorius skyrė ir bendrovės bei rajono Savivaldybės bendradarbiavimui, kartu kuriamiems projektams įgyvendinti.
„Mažeikiai – tai miestas, kuriame gyvena mūsų bendrovėje dirbantys žmonės. Ir man labai svarbu, kad jis būtų gražesnis, kad čia būtų sąlygos ne tik sugrįžti pamiegoti, bet ir kultūringai praleisti laiką, pasilinksminti, pasportuoti“, – pasitikdamas 2009uosius interviu „Santarvei“ kalbėjo M. Mročkovskis.
Jo vadovaujama „Mažeikių nafta“ prisidėjo prie miesto bažnyčios statybos, rėmė kultūros renginius, skyrė lėšų, kad suaktyvėtų sportinis gyvenimas.
ŽINIA NUSTEBINO
IR NULIŪDINO
Savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis „Santarvei“ patvirtino žinantis apie valdymo pokyčius „Mažeikių naftoje“, jis sakė, kad tokio žmogaus ir vadovo, koks yra M. Mročkovskis, Mažeikiams gaila prarasti.
„Tai labai puikus žmogus, tarp mūsų buvo nusistovėję žmogiški, šilti santykiai“, – dvejus metus trukusį bendravimą ir bendradarbiavimą apibūdino meras.
Tarybos vadovas aukštai įvertino „Mažeikių naftos“ generalinio direktoriaus pastangas padėti miestui ir rajonui: „Manau, kad per savo darbo kadenciją jis padarė viską, ką galėjo“.
Darius Seilius, Mažeikių verslininkų asociacijos viceprezidentas, bendradarbiavimą su „Mažeikių nafta“ ir M. Mročkovskiu taip pat vertina pozityviai: „Tai žmogus, kuriam atėjus į bendrovę Mažeikių kultūrinis ir sportinis gyvenimas nepaprastai suaktyvėjo. Prisiminkime šventes, kurios buvo dovanotos miesto žmonėms, sporto rėmimą – „Mažeikių nafta“ palaikė verslininkų ir Savivaldybės iniciatyvą suaktyvinti rajono sportą, padėjo išlaikyti Mažeikius reprezentuojančias komandas. Buvo pasirašyta sutartis dėl sporto komplekso statybos, numatyta įrengti žaidimų aikšteles jaunimui…“ – darbus ir sumanymus vardijo D. Seilius.
Asociacijos viceprezidentas, kurį nustebino ir nuliūdino naujiena apie M. Mročkovskio pasitraukimą iš generalinio direktoriaus posto, vis dėlto linkęs mąstyti optimistiškai: „Tikiuosi, kad tai, ką darė ponas Marekas, sutapo ir su akcininko – „PKN Orlen“ – pozicija bei požiūriu į Mažeikių bendruomenės reikalus, ir drauge pradėti darbai bus tęsiami“.
BE PASIPŪTIMO
IR MAIVYMOSI
Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas dekanas Zenonas Degutis „Santarvei“ labiau kalbėjo ne apie nuveiktus darbus ir gautą paramą, o apie žmogiškąsias vertybes. Pasak dekano, su „Mažeikių naftos“ generaliniu direktoriumi būta lyg ir oficialaus bendravimo, bet, kita vertus, sunku nepajusti jo žmogiškosios šilumos.
„Jis – lyg ir technokratas, techniškas žmogus techniškoje aplinkoje, bet nė akimirkai nepraranda savo žmogiškumo. Toje aplinkoje jis gali šypsotis, kalbėti apie asmeninius dalykus, gali paklausti apie sveikatą, kaip sekasi bažnyčios gražinimo darbai, ar daug tikinčiųjų susirenka… Asmenybės amplitudė – didžiulė, kuo ji didesnė, tuo malonesnis bendravimas“, – taip santykį su M. Mročkovskiu apibūdino dekanas.
Z. Degutis įvardija ir kitą vadovo savybę: „Jis neturi nė šešėlio pasipūtimo, jam įdomus ir gal net malonus kiekvienas žmogus. Aš mačiau, kaip jis bendrauja su tais žmonėmis, kurių nepažįsta. Tas susidomėjimas neatrodė poza, „piariškas“ maivymasis. Tai žmogiškumo žymė, todėl su juo ir norėdavosi būti.“
Pasak dekano, M. Mročkovskį reikia vertinti ne tik kaip bažnyčios rėmėją: „Tai eruditas ir tiesiogine, ir dvasinės galios, ir savęs pažinimo prasme.“
IŠSKIRTINIS
DIREKTORIUS
„Mažeikių naftos“ darbuotojai „Santarvei“ tvirtino, kad generalinis direktorius įmonėje sugebėjo sukurti atmosferą, palankią darbui ir bendradarbiavimui. Bendrovės profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė taip pat negailėjo gerų žodžių M. Mročkovskio savybėms ir bendro darbo rezultatams.
„Labai gaila, kad generalinis direktorius išeina, nes tokio vadovo dar nebuvome turėję“, – numatomus bendrovės valdymo pokyčius komentavo V. Vilimienė.
Pasak profsąjungos lyderės, jai teko dirbti bei derėtis su įvairiais vadovais, bet ir nenorėdama menkinti kitų ji išskirianti dabartinio direktoriaus kompetenciją bei žmogiškumą.
„Jis nė vienam žmogui nepasakė „Ne“, jo neatstūmė, rado laiko diskusijai, kalbėjosi, aiškinosi situaciją. Mūsų bendradarbiavimą galiu pavadinti tikru socialiniu dialogu“, – sakė profsąjungos vadovė.
V. Vilimienės nuomone, kolektyvui žinia, kad „Mažeikių naftą“ palieka generalinis direktorius, buvo netikėta ir trikdanti.
ĖJO ATSAKINGAS
PAREIGAS
Generaliniu direktoriumi M. Mročkovskis tapo po to, kai atsistatydino ankstesnis bendrovės vadovas Polas Nelsonas Inglišas, į šį postą paskirtas dar rusų koncerno „Jukos“.
Prieš pasirašydamas kontraktą dėl naujų pareigų M.Mročkovskis ėjo „PKN Orlen“ viceprezidento finansams pareigas, dirbo Lenkijos koncerno valdomos Čekijos bendrovės „Unipetrol“ valdyboje, kitose verslo įmonėse.
M. Mročkovskis – profesionalus vadybininkas, Lenkijoje studijavęs valstybės ekonomikos planavimą, ekonomikos teisę ir administravimą bei įmonių turto vadybą. 2002 m. Tarptautiniame lyderystės centre INSEAD (Prancūzija) mokėsi pagal progresyvios vadybos programą, yra dirbęs įvairių stambių verslo įmonių finansų vadovu, valdybos pirmininku.
„Mažeikių naftos“ pagrindiniu akcininku lenkų koncernas „PKN Orlen“ tapo 2006 metais. Šiuo metu koncernas valdo 100 proc. bendrovės „Mažeikių nafta“ akcijų.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo.: M. Mročkovskį mažeikiškiai ypač vertina už jo sugebėjimą bendrauti bei dėmesį kiekvienam žmogui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto