Generalinis prokuroras A. Valantinas nusprendė trauktis

Vakar po beveik penkerių šiame poste praleistų metų generalinis prokuroras Algimantas Valantinas parašė atsistatydinimo pareiškimą.


Su pačiu generaliniu prokuroru susisiekti nepavyko, bet tai „Santarvei“ patvirtino Generalinės prokuratūros viešųjų ryšių skyriaus vedėja Aurelija Juodytė.
„Generalinis prokuroras sakė, kad tokio savo poelgio argumentus pateiks kitą savaitę“, – lakoniška buvo A. Juodytė.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė vakar žurnalistams pareiškė jau pasirašiusi dekretą dėl A. Valantino atsistatydinimo pareiškimo teikimo Seimui.
Dalies mažeikiškių rinktas Seimo narys Jonas Stanevičius nesiėmė komentuoti A. Valantino sprendimo. „Generalinis prokuroras pats nusprendžia, ar jis tai turi padaryti, ar ne. Ir vertinti jo poelgio aš neturiu jokios teisės“, – sakė Seimo narys.
Seimui balsuojant dėl prokuratūros tyrėjų veiksmų Drąsiaus Kedžio byloje J. Stanevičius sakė susilaikęs.
„Balsuojant dėl tyrėjų veiksmų Kedžio byloje aš nei pritariau, nei nepritariau. Mano nuomone, teksto redakcija buvo per švelni. Seimas taip pat aiškiai nepasakė nei taip, nei – ne. Reikėjo pasisakyti radikaliau. Tai vėlgi mano nuomonė“, – pažymėjo J. Stanevičius.
A. Valantinas kilęs iš Mažeikių rajono Buknaičių kaimo. Generalinio prokuroro sesuo vakar apie brolio atsistatydinimą sužinojo iš „Santarvės“. Jai tai nebuvo staigmena, nes nuolat sekė įvykius ir matė, kas vyksta.
„Mama, be abejo, išgyvens dėl to. O Algimanto žingsnis – jo asmeninis reikalas. Į jo darbo reikalus mes nesikišame nė iš tolo. Jis jau suaugęs žmogus, ne vaikas, tad ir sprendimus priima savarankiškai,“ – sakė generalinio prokuroro sesuo.
Eltos nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto