Gera žinia būsimiems vairuotojams: „Regitra“ apribojimų neįves

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Laikantiesiems praktinį vairavimo egzaminą įvedama savarankiško vairavimo užduotis, o nuo rugsėjo 13-osios, kai bus įvesti papildomi apribojimai dėl COVID-19 plitimo valdymo, paslaugų teikimas nesikeis, – tokias svarbias naujienas paskelbė valstybės įmonė „Regitra“.

Teks vadovautis navigacija

Nuo spalio 1 d. B kategorijos (laikantiems vairuotojo pažymėjimą lengvajam automobiliui) praktikos egzaminas VĮ „Regitroje“ vyks su naujovėmis – atsiras savarankiško vairavimo užduotis: būsimas vairuotojas kelyje turės vadovautis ir navigacija.
Šia naujove siekiama, kad vairuotojai kiek įmanoma labiau būtų pasiruošę realioms situacijoms eisme, išmoktų teisingai paskirstyti dėmesį bei savarankiškai planuoti kelionę, kai šalia nėra mokymo instruktoriaus ar egzaminuotojo.
„Viso egzamino trukmė nesikeis, ji kaip visuomet bus apie 45–50 minučių. Būsimas vairuotojas iš pradžių eisme važiuos įprastai, o tuomet, ne anksčiau kaip po dešimties minučių, egzaminuotojas vairuotojo paprašys pradėti vadovautis navigacija. Ši užduotis truks apie 10–15 minučių, o jos metu egzaminuotojas taip pat galės paprašyti atlikti ir specialųjį važiavimo manevrą, jei pakeliui pasitaikys tam tinkama vieta“, – informavo įmonės atstovė spaudai Emilija Bardauskienė.

Egzaminuojamieji skaičiuojami tūkstančiais

Įtraukus naują užduotį, praktikos egzamino vertinimo sistema nesikeičia: jei per egzaminą būsimasis vairuotojas netyčia pasuks ne ten arba nuvažiuos kitu keliu, nei nurodė navigacija, tai nebus laikoma klaida ir neturės įtakos galutiniam egzamino rezultatui. Tokiais atvejais būtina tiesiog nepasimesti, vadovautis kelio ženklais, iki kol navigacijos įrenginys perskaičiuos maršrutą iš naujo.
Per pirmąjį šių metų pusmetį VĮ „Regitroje“ teorijos egzaminus laikė beveik 46 tūkst. asmenų (pernai tą patį laikotarpį – 39 tūkst.), praktinio vairavimo – kiek daugiau kaip 46 tūkst. būsimųjų vairuotojų (pernai – penkiais šimtais daugiau).
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Gera žinia būsimiems vairuotojams: „Regitra“ apribojimų neįves”

  1. Anonimas parašė:

    Asilai regitros per daug kabinejasi prie perlaikanciuju. Jeigu pas mane 23 metai stazas ir be avariju tai gal kazka reiskia.. jeigu reikia perlaikyti po metu teisiu atemimo tegul debilai negalvoja kad zmones pamirsta viska .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto