Gera žinia neįgaliesiems: daugiau galimybių gauti asmeninio asistento pagalbą

Nuotr. iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos archyvo

Nuo liepos mėnesio žmonėms su negalia atsirado daugiau galimybių gauti asmeninio asistento pagalbą. Pernai ja pasinaudojo per tris dešimtis rajono gyventojų.

Mokėti reikės ne visiems

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus duomenimis, 2020 m. asmeninio asistento paslaugą gavo 31 Mažeikių rajono gyventojas: 27 asmenys su fizine negalia ir 4 asmenys su kompleksine negalia.
Nuo šių metų liepos asmeninę pagalbą vieniems metams galės gauti visi asmenys, kuriems nustatytas pagalbos poreikis, neatsižvelgiant į jų amžių, negalios sunkumą ar pobūdį. Poreikį nustatys socialiniai darbuotojai pagal socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytą tvarką.
Gera žinia tiems neįgaliesiems, kurių pajamos yra mažesnės nei 256 eurai, – jiems už asmeninę pagalbą mokėti nereikės. Tačiau jeigu neįgaliojo asmens pajamos yra didesnės, jis turėtų apmokėti ne daugiau nei 20 proc. pagalbos teikimo kaštų, o asmens įmoka neturėtų viršyti 20 proc. pajamų.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Goda KIRKILAITĖ

One Reply to “Gera žinia neįgaliesiems: daugiau galimybių gauti asmeninio asistento pagalbą”

  1. baisu parašė:

    Gera žinia neįgaliesiems, kurių pajamos yra mažesnės nei 256 eurai! 256 eurai!!!! Ar už tokią sumą žmogus gali būti bent gyvas???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*