Geriausio gynėjo prizas mažeikiškiui – iš futbolo žvaigždės tėvo rankų

Atsivėrusios sienos leidžia jaunimui kelti meistriškumą ne tik savo krašte, bet ir patobulinti įgūdžius užsienyje. Mažeikiškis, dar tik sportinę karjerą pradedantis trylikametis futbolininkas Karolis Kasperavičius penkias dienas lankė visame pasaulyje žinomo futbolininko Deivido Bekhemo futbolo akademiją.


DIRBO YPAČ INTENSYVIAI
Apie tai, kad Anglijoje veikia žinomo visame pasaulyje futbolininko Deivido Bekhemo futbolo akademija, pirmieji sužinojo Karolio seneliai, gyvenantys Londone. Jie nuvyko į Grinvičo rajone Pietryčių Londone esančią akademiją ir anūkui užsakė penkių dienų stovyklą už tris šimtus svarų sterlingų.
„Į penkių dienų kursus susirinko apie penkiasdešimt vaikų. Didžioji dalis iš jų buvo anglai, nemažai prancūzų, keletas vokiečių ir aš – vienintelis lietuvis. Visi trenerio nurodymai buvo perduodami angliškai, todėl teko šios kalbos sparčiai mokytis, bent pagrindines frazes“, – pasakojo įspūdžius Karolis.
Akademijos dienotvarkė buvo ypač griežta. Jau pusę devynių ryto visi privalėjo būti drabužinėje ir iki devynių būti visiškai pasiruošę išbėgti į aikštę ir laukti trenerių.
Pirmieji užsiėmimai vykdavo iki dvyliktos valandos su trumpomis pertraukėlėmis atsigerti.
„Priešpiečiams pateikdavo bananų ir obuolių, būdavo pusvalandžio pertrauka ir vėl bėgte į aikštę. Po pusantros valandos – pietūs: pica arba makaronai su vištiena pasirinktinai. Iškart po jų – vėl dvi valandos treniruočių ir kelionė per Londoną pas senelius“, – stovyklos tvarkaraštį nupasakojo mažeikiškis.
Visi stovyklautojai buvo suskirstyti į komandas po aštuonis vaikus, kiekviena komanda turėjo savo trenerį. Pasak futbolininko, didžiausias dėmesys buvo skiriamas kamuolio varymui, smūgių į vartus technikai, perdavimo iš krašto ir kitiems technikos elementams lavinti.
ŽVAIGŽDĖS
SPAUDĖ RANKĄ
Paskutinę stovyklos darbo dieną vaikų treniruotę stebėjo „Manchester United“ ir pasaulinės futbolo žvaigždės – Krištianas Ronaldo ir Veinas Runy.
„Nusifotografuoti su žvaigždėmis negalėjome: neleido juos saugantys aštuoni asmens sargybiniai. Tačiau užteko ir to, kad kiekvienam iš mūsų jie paspaudė ranką. Po mūsų treniruočių vyko ir iškilmingos Ronaldo išleistuvės į Madrido „Realą“, tačiau aš, kadangi prastai mokėjau angliškai, nepasilikau, vykau namo“, – sakė jaunasis mažeikiškis.
Po paskutinių treniruočių kiekvienas stovyklos dalyvis gavo po sertifikatą, kuriame pažymėta, jog jo turėtojas lankė Deivido Bekhemo futbolo akademiją. Dviem futbolininkams futbolo žvaigždės tėvas įteikė geriausio gynėjo ir puolėjo prizus. Ši garbė teko ir Karoliui: iš Tedo Bekhemo rankų jis gavo medalį kaip geriausias stovyklos gynėjas.
„Nežinau, kodėl nusipelniau šio prizo, tik mačiau, kad visą stovyklavimo laiką mus stebėjo ir kažką žymėjosi savo bloknotuose treneriai. Ši futbolo akademija veikia visus metus, anglas, kuris pelnė geriausio puolėjo prizą, joje tobulinasi kelis mėnesius iš eilės. Svarbu turėti pinigų, galima užsisakyti pratybas bent vienai dienai – laukia du dirbtinės žolės stadionai dengtuose maniežuose“, – pasakojo Karolis.
Mažeikiškis pažymėjo, kad tvarka akademijoje buvo itin griežta: artimieji su vaikais galėjo bendrauti kelias valandas tik pirmąją ir paskutiniąją stovyklos dieną.
PLANUOJA
PASITOBULINTI
IR KITĄ VASARĄ
Be medalio ir sertifikato, akademiją vaikinui primins gauta futbolininko apranga, bliuzonas ir futbolo bateliai.
„Labai esu dėkingas seneliams ir tėveliams, kurie sudarė galimybes pasitobulinti futbolo tradicijomis garsėjančioje Anglijoje. Pramokau anglų kalbos, susiradau draugų, manau, kad patobulinau kamuolio valdymo techniką. Todėl raginu visus, kurie tik turi galimybių, vykti į svečias šalis, juk ko išmoksi, ant pečių nenešiosi“, – patarė jaunasis sportininkas.
Norėdamas aklimatizuotis svetimoje šalyje, Karolis į Angliją nuvyko likus penkioms dienoms iki stovyklos pradžios. Pasak berniuko mamos, prieš šią įsimintiną kelionę jis visaip buvo drąsinamas, kad nesijaudintų.
„Mes jam kiekvieną dieną kalėme į galvą, nuteikinėjome: jeigu tu jaudinsiesi, negalėsi parodyti to, ką sugebi. Parvažiavęs iš akademijos, Karolis sakė susikaupęs ir įsivaizdavęs, kad yra eilinėje treniruotėje Mažeikiuose, todėl galbūt viskas ir pavykę. Nesigailime skirtų pinigų: vaikas, kuris futbolo treniruotes pas Nerijų Gudaitį lanko nuo praėjusių metų rugsėjo pirmosios, gyvena futbolu, jam neužtenka treniruočių, grįžęs iš jų dar skuba į kiemą žaisti“, – pasakojo mama.
Pasak futbolininko, kitų metų vasaros planai aiškūs: gal pavyks akademijoje pabūti visą mėnesį, juolab kad pusę sumos žadėjo padengti seneliai, pusę – tėveliai.
„Pamačiau, kad futbolo žvaigždės – paprasti vaikinai, kodėl mes negalime sekti jų pėdomis? Labai mėgstu ir stebiu Anglijos futbolą, todėl didžiausia svajonė – žaisti „Manchester United“ ekipoje“, – sakė jaunasis sportininkas.
Nuotrauka Jono STRAZDAUSKO.: Stovyklą Londone Karoliui primins sertifikatas ir medalis.

One Reply to “Geriausio gynėjo prizas mažeikiškiui – iš futbolo žvaigždės tėvo rankų”

  1. Klasiokai parašė:

    Gaila, kad Mažeikiuose uždaryta 1996 m. grupė. Karolis liko futbolininku mėgėju bei fanu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto