Gimnazijoje – skaudžios praeities liudijimai

Nuotrauka iš Merkelio Račkausko gimnazijos

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos I aukšte veikia ekspozicija „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“. Tai Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus ekspozicijos dalis, kurią mažeikiškiai parsivežė iš šio muziejaus Tolerancijos centro.
Ekspozicija gimnazijoje atidaryta Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos, kuri minima sausio 27-ąją, išvakarėse.

Muziejaus ekspozicijoje – unikali, autentiška medžiaga

Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre prieš aštuonerius metus buvo atidaryta ekspozicija „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“. Joje – Holokausto liudininkų prisiminimai, vaizdo įrašai, dokumentiniai filmai, fotografijos.
Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus svetainėje www.jmuseum.lt teigiama, kad šios ekspozicijos tikslas – supažindinti Lietuvos visuomenę, ypač jaunimą, su Holokaustu, pasitelkiant ne vadovėlinius faktus, o gyvus šią baisią tragediją išgyvenusių ir patyrusių žmonių pasakojimus.
Tai unikali, autentiška medžiaga, atskleidžianti katastrofą, vykusią Antrojo pasaulinio karo metais Lietuvos žemėje, artimųjų netektis ir stebuklingą išsigelbėjimą, persekiojamų vaikų jausmus, įtampą ir baimę, lydėjusią juos ir jų gelbėtojus per visą karą.
Realizuojant šį projektą, buvo surinkta apie 1000 puslapių tekstinės informacijos, apie 6 tūkst. fotografijų, apie 60 valandų vaizdo medžiagos, 5 valandos garso įrašų. Muziejaus stenduose pateikiamos 48 išsigelbėjusių vaikų istorijos, 20 stendų skirta žydų gelbėtojams, tarp jų pasklidę istorinio konteksto stendai.

Planuojamas susitikimas su projekto vadove

Dalis ekspozicijos „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ šią savaitę atkeliavo ir į Mažeikius – Merkelio Račkausko gimnaziją. Tuo pasirūpino šioje įstaigoje jau antrus metus veikiantis Tolerancijos centras ir gimnazijos mokytoja Rima Kesminienė.
Kitą penktadienį 10 val. gimnazijoje planuojamas susitikimas su Danute Selčinskaja – viena ekspozicijos „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ autorių ir šio projekto vadove.
Gimnazijos bendruomenė kviečia mažeikiškius aplankyti ekspoziciją, kuri veiks iki kovo mėnesio.

Nuotrauka iš Merkelio Račkausko gimnazijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*