Gimnazijos abiturientas įsitikinęs: veiklos, kuri suteikė žinių ir patirties, nenutrauks

Mažeikiškis Paulius Statkus (dešinėje) pagerbtas už aktyvią veiklą
Šaulių sąjungoje. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Lietuvos šaulių sąjunga apdovanojo dešimt aktyviausiųjų jaunųjų šaulių. Tarp jų – ir Mažeikių Gabijos gimnazijos abiturientas, gimnazijos jaunųjų šaulių būrio būrininkas Paulius Statkus.

Pagerbė dovanomis

Apdovanojimai jauniesiems šauliams skirti už pavyzdingai vykdomą jaunojo šaulio tarnybą, atsidavimą šiai veiklai, pasiryžimą, stiprią motyvaciją. Visos dešimt šaulių rinktinių Lietuvos šaulių sąjungos štabo vertinimo komisijai pateikė jaunųjų šaulių anketas, kuriomis remiantis ir buvo įvertinti jų pasiekimai.
Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas – jaunųjų šaulių vadas Tadas Venskūnas apdovanojo tris aktyviausius jaunuosius šaulius. Jis įteikė Lietuvos šaulių sąjungos vado padėkas bei daiktines dovanas, o taip pat Sąjūdžio dalyvės Angonitos Rupšytės dovanas. Tarp apdovanotųjų buvo ir mažeikiškis P. Statkus.
„Kodėl įvertino būtent mane? Esu paprasčiausiai aktyvus, dalyvauju ne tik jaunųjų šaulių veikloje, bet esu ir Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės Mažeikių 801 šaulių kuopos Garbės sargybos sudėtyje. Kur tik kviečia, visur dalyvauju. Matyt, tas aktyvumas ir buvo pastebėtas“, – „Santarvei“ sakė P. Statkus.

Sudomino stovykla

Mažeikiškis pasakojo: iki keturiolikos metų jis apie šaulių veiklą žinojo tik tiek, kad yra tokia sąjunga. O štai prieš ketverius metus pažįstamas kariškis jam papasakojo, ką šios organizacijos nariai veikia, ir sudomino paauglį taip, kad jis užsirašė į Balsiuose surengtą jaunųjų šaulių pakopinę-poilsinę stovyklą.
„Jau tada norėjau išlaikyti pirmos pakopos egzaminus, tačiau to padaryti nepavyko – viską atlikau kaip reikėjo, tačiau padariau klaidų, atsakydamas į teorinius klausimus. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera, – labiau susidomėjau šia veikla, užsibrėžiau tikslą tapti šauliu. Tapau Kalnėnų būrio kandidatu, o rikiuotėje, minint Lietuvos kariuomenės dieną, daviau pasižadėjimą ir tapau jaunuoju šauliu“, – apie savo šauliškos veiklos pradžią pasakojo P. Statkus.
Vėliau mažeikiškis ketvirtos pakopos šaulių stovykloje sėkmingai išlaikė egzaminus. Jis prisimena, kad tai buvo nelengvas išbandymas – stovykla savaitę vyko Rukloje, jos dalyviai mokėsi dirbti komandoje, nes vienas lauke ne karys. Naktį vyko pratybų lauke aktyvioji fazė, jaunieji šauliai intensyviai gilino žinias veiklos planavimo ir dienotvarkės sudarymo srityse.

Suteikė pagrindą po kojomis

Dalyvavimas šaulių veikloje, pasak Pauliaus, pirmiausia suformuoja patriotizmo ir meilės Tėvynei pagrindus. Jaunimui įdomu, kad galima susipažinti su ginkluotės pagrindais, išbandyti juos praktiškai – šaudant į taikinius.
„Jeigu ne šauliai, tikriausiai dabar nebūčiau toks, koks esu. Dalyvavimas šioje veikloje suteikė lyderystės pagrindus, leido atsiskleisti mano charakterio savybėms, kai kuriems gebėjimams. Kadangi šauliai daug ko man suteikė, dabar savo ruožtu esu skolingas ir stengiuosi tą patirtį perduoti kitiems žmonėms. Dar vienas iš šios veiklos privalumų yra socialiniai ryšiai – stovyklos ir mokymai dovanoja daug naujų pažinčių, susitikimų su skirtingais žmonėmis. Iš jų mokausi aš, jie gal kažko pasisemia iš manęs… Galvoju, kad visa tai pravers ir ateityje, kad ir kur būčiau“, – įsitikinęs P. Statkus.
Svarbu šioje veikloje ir artimųjų palaikymas: pasak abituriento, iki jam apsisprendžiant tapti jaunuoju šauliu, tėvai patys ragino dalyvauti jų veikloje, o dabar jau kai kada primena, kad artėja egzaminai, gal daugiau laiko reikėtų skirti mokslams, mažiau – kitoms veikloms. Tačiau iš esmės pritaria sūnaus pasirinkimui.

Veiklos nutraukti neketina

Karantinas sumažino jaunųjų šaulių veiklos apimtis, tačiau, pasak Gabijos gimnazijos šaulių būrio vado pavaduotojo P. Statkaus, vyksta bendravimas nuotoliniu būdu, aktyvus pasiruošimas trečios pakopos jaunųjų šaulių stovyklai, kuri balandį numatyta surengti Balsiuose, sprendžiami teorijos klausimai, dalyvaujama orientaciniuose žygiuose.
„Gabijos jaunųjų šaulių būrį pagal sąrašą sudaro apie keturiasdešimt narių. Ypač aktyvūs yra gal dvidešimt penki. Visi su malonumu dalyvauja ne tik stovyklose, sporto žaidynėse, bet ir stengiasi pakliūti į Žemaitijos šaulių rinktinės komandą, kuri kasmet varžosi Lietuvos šaulių sporto žaidynėse. Ir ne tik varžosi, bet ir nugali – rinktinės komandai nugalėtojai atstovavo trys merginos ir vienas vaikinas iš Gabijos šaulių būrio, Indrė Balionytė tapo absoliučia šaudymo mažojo kalibro šautuvu nugalėtoja“, – pasakojo P. Statkus.
Į trečios pakopos stovyklą Balsiuose jis vyks kaip padedantysis būrio vadas – stovyklos dalyviams padės, kur tik reikia.
Ši vasara P. Statkui bus apsisprendimo laikas – jaunuoliui teks nutarti, kur mokytis toliau. Kartu teks užbaigti jaunojo šaulio veiklą. Tęsti tai, kas pradėta, galima, bet kitu lygmeniu – arba tapti šauliu, arba krašto apsaugos pajėgų savanoriu. Nors tai – ateities planai, tačiau Paulius tikina, kad šaulių veiklos, kuri davė tiek daug naudos ir patirties, nenutrauks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto