Gimnazijos atstovai – penktajame mokinių mainų susitikime Italijoje

5 šalių projekto dalyviai. Nuotr. iš Merkelio Račkausko gimnazijos archyvo

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokiniai: Elanda Tiškutė, Ieva Kvedaraitė, Karolina Jasaitė, Dilanas Jonaitis, Arnas Šiuška, projekto koordinatorė, socialinė pedagogė Gitana Svirskienė ir anglų kalbos mokytoja Irena Urbonienė dalyvavo Erasmus+ projekto „Healthy lifestyle and unhealthy eating habits in teenagers“ („Sveika gyvensena ir žalingi paauglių valgymo įpročiai“) penktajame mokinių mainų susitikime Isernijoje, Italijoje.
Dvejus metus trukusį projektą vainikavo paskutinis įspūdžių pilnas susitikimas projekto koordinatorių šalyje. Po įžanginių kalbų ir vietinės televizijos susidomėjimo projekto naudingumu ir sklaida darbą pradėjome kiekvienos šalies prisistatymu liaudiška daina, susijusia su maistu. Lietuviškai nuskambėjo „Buvo gera gaspadinė“ ir „Aš labai myliu Lietuvą“. Artėjant šv. Velykoms buvo prasmingai pasidalyta šios šventės papročiais ir tradiciniais patiekalais, kurie nugulė leidinyje „Traditional and transnational Easter food recipes“ („Tradiciniai ir tarptautiniai velykinių patiekalų receptai“).
Šio susitikimo metu didelis dėmesys buvo skirtas fiziniam aktyvumui – popietės treniruoklių salėje, estafetės bei kiti komandiniai žaidimai. Mokiniai mišriose grupėse tobulino kurtą pasakojimą, kurio veikėjai yra prabilę maisto produktai, kūrė video siužetą apie projekto naudingumą jiems, mokiniams ir bendruomenei. Smagu buvo stebėti italų mokinių paruoštą pranešimą apie projekto partnerių šalių tradicinius valgius „Geographical map of food“ („Maisto geografinis žemėlapis“).

Kasertoje, prie karaliaus dirbtinai sukurto krioklio. Nuotr. iš Merkelio Račkausko gimnazijos archyvo

Projekto susitikimo veiklas papildė krašto, kultūros pažinimas vaikščiojant po Kasertą, Romą, Vatikaną, Neapolį bei lankant archeologinį muziejų „La Pineta“ ir multimedijos muziejų apie Isernijos istoriją, įsikūrusį viename iš mokyklos (Liceo Classico „O. Fascitelli“) pastatų.
Nors projektas artėja prie finišo linijos, tikime, kad visų projekto dalyvių gyvenimus pakeitėme, praturtinome žiniomis apie sveikatą, maisto sudėtį, pažinome kitas kultūras, mokėmės tolerancijos, nedrąsiems mokiniams buvo proga atsiverti, labiau pasitikėti savimi. Įkvėpėme norą domėtis savimi ir pasauliu.
Irena URBONIENĖ
Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos anglų kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*