Gimnazistų darbai – neišsenkantis idėjų bankas

Viskas prasidėjo nuo pilkų gimnazijos sienų. Taip būtų galima pradėti pasakoti apie Savivaldybės administracijos pastato antrajame aukšte eksponuojamą gimnazistų darbų parodą. Ji suteikia galimybę pamatyti, kokia įvairiaspalvė ir įdomi gali būti ne tik gimnazija, bet ir visiems mažeikiškiams gerai pažįstami pastatai.
INTERJERO KŪRIMAS – SAVIRAIŠKOS GALIMYBĖ
Merkelio Račkausko gimnazijos mokytojai Asta ir Raimondas Milėškos, norėdami paįvairinti dailės pamokas, pasiūlė mokiniams kurti mokyklos interjerą. 3–4 klasių gimnazistai pradėjo nuo mokyklos apžiūros. Į gerai pažįstamas sienas jie turėjo pažiūrėti iš naujo.
„Norėjome papuošti gimnaziją ir išreikšti save netradiciniu būdu“, – apie moksleivių darbus, peraugusius į parodą, kalbėjo Milėškos.
Parodoje galima pamatyti, kaip atrodo pilka gimnazijos siena ir tai, kaip ją būtų galima pakeisti. Taip pat pateikti mokinių ranka nupiešti darbai.
Labiausiai gimnazistai buvo linkę keisti sporto salės, valgyklos bei fojė sienas. Pasiūlius keletą temų: augalinių motyvų, geometrinių raštų ar abstrakcijų, moksleiviai turėjo imtis darbo ir kurti pasirinktos konkrečios gimnazijos vietos interjerą.
Vėliau mokiniai buvo supažindinti, kaip į dailę reikėtų integruoti kompiuterį. Anot mokytojų, kad jis būtų tik priemonė. Su sudėtinga kompiuterine programa toliau dirbo ir mokinių piešinius į pasirinktas vietas įkomponavo Raimondas Milėška.
„Bet visos mintys ir idėjos yra mokinių!“ – pabrėžė pašnekovai.
Pasak mokytojų, kiekvienas darbas yra individualus, turintis savo braižą – čia ir slypi įdomumas. Jei visa tai būtų tekę daryti vienam žmogui, jis paprasčiausiai išsisemtų. Tuo tarpu mokinių darbai – neišsemiamas idėjų bankas.
Milėškos prisipažino, kad ir jiems patiems buvo įdomus kūrybos procesas: nežinia, koks bus galutinis rezultatas. Kaip įsitikino, iš pažiūros paprastas darbas, kompiuteriu įkomponuotas į interjerą ar eksterjerą, sužiba kitomis spalvomis.
Anot Astos, net jei darbas ne itin pavykęs, jis vis tiek eksponuojamas parodoje, kad mokinys pats galėtų pasidžiaugti galutiniu rezultatu.

KEITĖ MIESTO „VEIDĄ“
Bežaidžiant su gimnazijos interjeru, mokytojams kilo noras paįvairinti ir miesto pastatus. Pasitelkus fantaziją, poliklinika, bankai ir kai kurios parduotuvės gimnazistų darbuose neatpažįstamai pasikeičia. Įprasti akiai pastatai žaižaruoja spalvomis ir ornamentais. Pasak R. Milėškos, vienas įdomesnių darbų – poliklinikos įėjimas.
Trys darbai šia tematika buvo apdovanoti UAB „Commercial Union Lietuva Gyvybės draudimas“ organizuotame respublikiniame piešinių konkurse.
Sutuoktiniai pasidalijo: Asta savo pamokose kartu su mokiniais dirbo prie gimnazijos interjero, Raimondas – prie miesto eksterjero. Šia idėja jie užsikrėtė dar studijuodami Šiaulių universitete, nors savo pamokose įgyvendinti pradėjo tik prieš trejetą metų.
„Ar esate pastebėję, kiek daug Šiauliuose išpaišytų sienų? Ten miesto keitimas pasitelkus studentus skatinamas nuo seno“, – sakė mokytojai.
Gimnazistų darbai pirmiausia buvo parodyti pačioje mokykloje Motinos dienos proga, ir sulaukė nemažo susidomėjimo. Gimnazijos ir Savivaldybės sienos panašios savo pilkumu, tad parodą pasiūlyta perkelti būtent čia. Kitąmet darbus ketinama eksponuoti Švietimo skyriuje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto