Ginklus laikiusiam purvėniškiui – teismo nuosprendis

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šaunamuosius ginklus ir šaudmenis savo namuose neteisėtai laikiusiam purvėniškiui teismas skyrė areštą, dalis ginklų bus konfiskuota.

Ginklus įsigijo iš nepažįstamųjų 

Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmuose antradienį buvo išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais buvo įtariamas 40-metis Purvėnų gyventojas Š. S. 

Ši istorija prasidėjo gegužės viduryje, kai žmonės pranešė, jog minėtas asmuo namuose neteisėtai laiko ginklų.

Mažeikiškiai policijos pareigūnai atliko kratą ir surado bei paėmė neteisėtai laikomą pneumatinį šautuvą su optiniu taikikliu, dujinį revolverį, 17 vienetų įvairaus kalibro šovinių. Pas kaimynus buvo sulaikytas ir neblaivus (0,68 promilės girtumas) įtariamasis.

Vyriškis pareigūnams teigė, kad vieną ginklą įsigijo prieš trejus metus Mažeikių mieste iš nepažįstamo asmens, jo niekada nenaudojo ir nežinojo, kad reikalingas leidimas tokiam ginklui namuose laikyti. Kitą ginklą jis įsigijo prieš metus iš nepažįstamų asmenų, socialiniame tinkle „Facebook“ susiradęs skelbimą, pardavėjai ginklą su šaudmenimis atvežė į įtariamojo namus.

Skirtas areštas

Vyriškis tiek pareigūnams, tiek teismui negalėjo paaiškinti, kokiu tikslu įsigijo ir namuose laikė ginklus. Antradienį teismo posėdžio metu Š. S. prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai dėl to gailėjosi. 

Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 253 straipsnio pirmą dalį už neteisėtą šaunamojo ginklo įsigijimą ir laikymą baudžiama areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Telšių apylinkės teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Kristina Videikienė informavo, kad teismas Š. S. skyrė 26 parų arešto bausmę, dujinis revolveris ir šoviniai perduoti saugoti Telšių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui iki įsigalios teismo  nuosprendis, po nuosprendžio įsigaliojimo jis bus konfiskuotas ir perduotas Ginklų fondui.

Pneumatiniam šautuvui su optiniu taikiklius leidimas nėra būtinas, jis šiuo metu saugomas policijoje. Įsigaliojus nuosprendžiui, jis bus grąžintas savininkui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto