„Gintarėlio“ ir „Berželio“ bendruomenės paminėjo pasaulinę sveikatos dieną

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Lopšeliai-darželiai „Gintarėlis“ ir ,,Berželis“, kartu su Lietuvos sveikos gyvensenos darželiais, pasaulinę sveikatos dieną paminėjo akcija – masiniu bėgimu „Aš bėgu – 2017“. Masiniame renginyje dalyvavo gausus bendruomenių narių būrys: vaikai, jų tėveliai ir šeimos nariai, įstaigų darbuotojai bei svečiai iš karatė klubo „Danas“.
„Gintarėlio“ bendruomenės šventės dalyviai, pasipuošę spalvingomis emblemomis, rinkosi darželio kiemelyje. Bėgikus pasveikino laikinai pavaduojanti direktorė S. Sadauskienė. Slaugytoja-dietistė G. Gustytė kvietė visus kasdien stiprinti ir saugoti savo sveikatą: judėti, grūdinti savo organizmą, sveikai maitintis. Sveikatos priežiūros specialistė V. Grencevičienė skatino sveikata rūpintis namuose. Karatė klubo jaunuoliai pakvietė visus dalyvius aktyviai mankštai. Po mankštos karatė klubo treneris Audrius Mickus ir jo ugdytiniai pademonstravo senovinio kovos meno bei šiuolaikinio sportinio karatė elementus.
Visą savaitę lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai ir jų auklėtojos domėjosi, smalsavo, rinko informaciją apie sveiką gyvenseną, fizinio aktyvumo būdus ir naudą mūsų organizmui. Gausus darželio bendruomenės būrys džiaugėsi gražia diena, vieni kitiems linkėjo šią dieną patirti gerų emocijų. Kūno kultūros auklėtoja  pasveikino visus susirinkusius, priminė apie pasaulinę sveikatos dieną ir skatino kuo daugiau judėti, kvėpuoti grynu oru ir sveikai maitintis. Ji pakvietė mankštai su spalvingomis skarelėmis. O patys mažiausieji džiaugėsi bėgimu darželio skverelyje „Beržynėlis“.
„Gintarėlio“ ir „Berželio“ sveikatos dienos dalyviai skanduodami žygiavo į Kalnėnų pagrindinės mokyklos stadioną. Nuo starto linijos visi bėgo skirtingą trasos ilgį. 3–4 metų vaikai – 30 metrų, 4–5 metų vaikai – 60 metrų, 5–6 metų vaikai – 100 metrų, 6–7 metų vaikai, svečiai ir darbuotojai – 120 metrų. Patys mažiausi – lopšelio grupių vaikai, jų darbuotojos ir tėveliai bėgo 20 metrų. Prie finišo linijų visus bėgikus pasitiko ir pasveikino šventės organizatorės.
Džiaugdamiesi ir dalindamiesi įspūdžiais visi sugrįžome į įstaigas. Grupių bendruomenės buvo apdovanotos padėkos raštais, dalyviai gaivinosi sultimis, kriaušėmis.
Džiaugiamės, kad sveikatos akcijoje dalyvavo gausus „Gintarėlio“ ir „Berželio“ bendruomenių būrys. Bendri užmojai ir renginiai stiprina ikimokyklinių įstaigų draugystę. Dėkojame karatė klubo jaunuoliams ir treneriui A. Mickui. Dėkojame Kalnėnų pagrindinės mokyklos direktorei R. Arbatauskienei, jau trečius metus priimančiai masinio bėgimo dalyvius į bėgimo stadioną.
Pasaulinė sveikatos diena – tai dar vienas priminimas, paraginimas ir galimybė mums visiems būti atidesniems savo sveikatai ir prisiminti tai, kas mums padeda ją išlaikyti. Svarbu mokyti to ir mūsų mažuosius.

Bronė ANTANAVIČIENĖ,
Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ kūno kultūros auklėtoja
Ina Ieva BARKUVIENĖ,
Mažeikių lopšelio-darželio ,,Berželis“ kūno kultūros auklėtoja

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto