„Gintarėlyje“ įgyvendintas projektas „Stebim, tyrinėjam ir eksperimentuojam“

Nuotr. iš darželio archyvo

Kiekvienas pedagogas ugdomąjį procesą, vaikų gyvenimą grupėje siekia paįvairinti netikėtomis veiklomis, taikyti metodus, kurie padėtų vaikams mokytis iš patirties, keltų jų ugdymosi motyvaciją. Eksperimentai, tyrinėjimai, bandymai – tai puiki galimybė įvairinti kasdienes veiklas, sužadinant vaikų smalsumą. Vaikai iš prigimties yra kūrybiški, smalsūs tyrinėtojai, kurie tarsi mažieji mokslininkai domisi ir stebi artimą aplinką bei gamtos pasaulį.

Noras išgyventi atradimų jausmą, ieškoti atsakymų į iškilusius klausimus apie įvairius reiškinius paskatino Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ „Voveryčių“ grupėje vykdyti projektą „Stebim, tyrinėjam ir eksperimentuojam“. Projekto tikslas – supažindinti vaikus su bandymų ir eksperimentų pasauliu, padėti mažiesiems atrasti pažinimo džiaugsmą, tyrinėti aplinką.
Projekto pirmąją dieną vaikai iš antrinių žaliavų pasigamino „Mokslininko“ lagaminą, kurį nuspalvino, papuošė aplikacijomis. Į jį sudėjo visas reikalingas priemones eksperimentams, bandymams, tyrinėjimui. Kiekvieną dieną, pasinerdami į pasaulį, pilną atradimų ir pažinimo džiaugsmo, vaikai mokėsi bendradarbiauti, tartis, aiškintis, spręsti ir rasti atsakymus į iškilusius klausimus.
Ieva ERLICKIENĖ ir Virginija MAČIUKIENĖ
Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto