Girtam vairuotojui pinigais atsipirkti nepavyko

Neblaiviam vairuotojui gresia bauda nuo tūkstančio iki pusantro tūkstančio litų ir vairuotojo pažymėjimo praradimas nuo metų iki pusantrų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Savaitgalį tikrindami vairuotojų blaivumą rajono policijos pareigūnai nustatė keturis neblaivius vairuotojus. Vienas iš jų bandė atsipirkti siūlydamas kyšį.

Kyšio įbrukti nepavyko

Penktadienio vakarą rajono Policijos komisariato prevencijos poskyrio tyrėjai budėjo Ukrinuose. Jų dėmesį patraukė automobilis „Renault Safrane“, kurį pareigūnai sustabdė gyvenvietės Taikos gatvėje. Jau pirminės apžiūros metu vairuotojo – 47-erių metų Žadeikių kaimo gyventojo J. V., elgesys sukėlė įtarimų – jo kalba buvo nerišli, akys paraudusios, sklido alkoholio kvapas.
Pakviestas į tarnybinį automobilį, vairuotojas pareigūnams padavė dokumentus bei dviejų šimtų litų kupiūrą, sakydamas „Paimkite ir aš važiuoju toliau“. Įspėtas apie už kyšio davimą gresiančią atsakomybę, penkiolikos metų vairavimo stažą turintis žadeikiškis nesiliovė, policijos automobilyje kelis kartus bandė įduoti pinigus, po to, paklausęs, ar mašinoje nėra filmavimo kameros, išlipo iš automobilio ir pradaręs dureles į daiktų skyrių įdėjo du šimtus litų.
Pareigūnai atkakliam siūlytojui uždėjo antrankius, iškvietė policijos komisariato operatyvinę grupę, kuri ir užfiksavo bandymo papirkti faktą.
Alkoholio tikrintuvu vyriškiui nustatytas 3,47 promilės girtumas. Dabar jam gresia ne tik administracinė atsakomybė už vairavimą neblaiviam, bet ir baudžiamoji – už bandymą papirkti pareigūnus. Už tai numatytas laisvės apribojimas, bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Vairuotojo pažymėjimas kai kam nebūtinas

Dar trys neblaivūs vairuotojai į pareigūnų rankas įkliuvo šeštadienį ir sekmadienį.
Šeštadienį apie trečią valandą nakties pareigūnai budėjo Žemaitijos ir Senkelio gatvių sankryžoje. Patikrinti sustabdyto automobilio „Audi 90“ vairuotojas devyniolikmetis Reivyčių gyventojas D. S. vairavo ne tik neturėdamas vairuotojo pažymėjimo, bet ir neblaivus – 2,65 promilės.
Sekmadienio rytą pareigūnai Gamyklos gatvėje sustabdė automobilį „Honda Civic“, kurį vairavo Šiaulių rajono gyventojas B. Ch. Dvejų metų vairavimo stažo neturinčiam vairuotojui patikrinimo rezultatas buvo netikėtas – alkoholio tikrintuvas parodė 0,55 promilės, jam vairą teko perleisti šalia sėdėjusiam draugui. Vairuotojas teigė gėręs vakarykščiai, manęs, kad jau išsiblaivė. Už tai jam gresia bauda nuo tūkstančio iki pusantro tūkstančio litų ir vairuotojo pažymėjimo praradimas nuo metų iki pusantrų.
Paskutinis neblaivus vairuotojas į policijos rankas pateko apie dešimtą valandą vakaro Tirkšliuose. J. Janonio ir Laukų gatvių sankryžoje policininkai pastebėjo netolygiai keliu važiuojantį automobilį „Audi 90“. Prie vairo sėdėjęs Naujosios Akmenės gyventojas 25-erių metų D. L. ne tik neturėjo vairuotojo pažymėjimo, bet dar ir buvo neblaivus (2,08 promilės). Kaimyninio rajono gyventojas, kuris teisės vairuoti nėra įgijęs, už tokį nusižengimą policijos sulaikomas jau antrą kartą per metus.

Ieškomas nukentėjusio automobilio savininkas

Per savaitgalį kelių policijos poskyris užregistravo tris pranešimus apie eismo įvykius. Ieškoma vienos mašinos savininko bei dviejų avarijų kaltininkų.
Šeštadienio vakarą Melioratorių gatvėje automobilis „Opel Astra“, važiavęs atbuline eiga, atsitrenkė ir apgadino stovėjusį „Peugeot 607ō. Nei avarijos kaltininkas, kuris buvo blaivus, nei atvykę policijos pareigūnai negalėjo surasti nukentėjusio automobilio savininko – mašinos valstybiniai numeriai buvo prancūziški.
Šeštadienio rytą nenustatytos markės automobilis M. Valančiaus gatvėje trenkėsi į kelio ženklą ir nuvažiavo, o sekmadienį Pavasario gatvės dvidešimtojo namo kieme apgadintą savo „BMW 740“ po nakties aptiko jos savininkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto