Globos namų vaikams vasarą ieškoma individualaus užimtumo

Raimonda Veličkienė sakė, kad dalis vaikų vasarą išvažiuoja pas globėjus, o kiti lieka arba važiuoja į stovyklas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių globos namuose paprastai gyvena penkiasdešimt mokyklinio amžiaus vaikų.  Ne visi jų turi kur išvykti per vasaros atostogas. Įstaigos vadovai patikino, kad pasilikusiems vaikams neleidžia nuobodžiauti.

Lieka dauguma vaikų

Mažeikių globos namų direktorės pavaduotojos Raimondos Veličkienės duomenimis, jų įstaigoje  gyvena apie penkias dešimtis vaikų. Dalis iš jų, apie dešimt, vasarą išvažiuoja pas globėjus, o kiti lieka arba važiuoja į stovyklas.
Pavaduotojos teigimu, vasarą įstaigoje likusiems auklėtiniams dažniausiai yra ieškoma individualių užimtumo būdų.
„Šią vasarą važiavome į tris stovyklas. Du kartus vykome į stovyklą Balsiuose, vieną – į Virvytę. Tie vaikai, kurie lieka, taip pat nenuobodžiauja. Jie mokosi gaminti valgyti, padeda senyvo amžiaus žmonėms. Vakarais maudosi teritorijoje esančiame baseine bei rengia diskotekas. Vaikai, nenorintys pramogauti, eina dirbti. Atlikę darbus, eina į miestą ir leidžia laiką ten“, – apie vaikų užimtumą vasarą pasakojo pavaduotoja.

Apriboja pramogas

Gyvenimą Globos namuose reglamentuoja vidaus tvarkos taisyklės, už jų pažeidimą yra baudžiama. Bausmė priklauso nuo amžiaus.
„Mažesnio amžiaus mokyklinuko ir septyniolikmečio paauglio nusižengimas skiriasi“, – lygino pašnekovė.
Bausmių pagrindas yra laisvalaikio ribojimas: vieniems draudžiama naudotis kompiuteriu, kiti  anksčiau eina miegoti, dar kiti privalo anksčiau grįžti.
Rugpjūčio 18 dieną vaikai važiuos į aviacijos šventę Šerkšnėnuose, tačiau ne visi. Ši šventė yra paskatinimas gerai elgtis, tad tik aktyvūs ir drausmingi vaikai turės galimybę ten pabūti ir paskraidyti karinių oro pajėgų lėktuvu.

Laikinų globėjų skaičius nemažėja

Kasmet vasaros laikotarpiu atsiranda globėjų. Dažniausiai tai giminės: tetos, dėdės, krikšto tėvai. Vaikus jie pasiima beveik kiekvienais metais. Aišku, būna, kad vaikus apsiima pagloboti ir visiškai nepažįstami žmonės.
R. Veličkienės teigimu, tai yra labai gerai. Jų auklėtiniai  pamato, kaip gyvena kiti žmonės, įgyja naujų pažinčių, mokosi prisitaikyti prie naujų vietų.

Šarūnas ŽEMAITIS

2 Atsakymai į “Globos namų vaikams vasarą ieškoma individualaus užimtumo”

  1. as parašė:

    Norint pasiimti vaikus svečio teisėmis, pirmiausia reikia kreiptis į rajono VTAT. Tačiau mažiukų svečiuotis, kiek žinau, neleidžia.

  2. vilija parašė:

    noreciau ir as savaitgaliui pasiimti pagloboti maza kokiu 3 m berniuka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto