Griežtėja KET taisyklės: baus ne tik vairuotojus, bet ir keleivius

});

Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Nuo birželio sugriežtintas Administracinių nusižengimų kodeksas, keičiasi baudos už Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus. Pagal naujas pataisas, nei vairuotojai, nei keleiviai negalės gerti degtinės, alaus, vyno ar kito alkoholio, jo laikyti ir gabenti atidarytoje pakuotėje automobilio salone.

Surašė pirmąjį protokolą

Pagal Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) papildymą, už alkoholio produktų vartojimą, gabenimą ar laikymą automobilio salonuose gali būti baudžiamas ne tik vairuotojas, bet ir keleivis, jeigu transporto priemonėje yra vežamas alkoholis atidarytoje skardinėje arba butelyje. Už tokį nusižengimą dabar gresia bauda nuo 40 iki 100 eurų, pakartotinai – nuo 100 iki 140 eurų.

Jau birželio 1-ąją Mažeikių rajone vairuotojui surašytas pirmasis tokio pobūdžio administracinis protokolas. Skuodo gatvėje policijos pareigūnai sustabdė vairuotoją, kuriam alkoholio tikrintuvas parodė 0,13 promilės girtumą. Už vairavimą neblaiviam gresia atsakomybė tik tada, kai girtumas viršija 0,4...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto