Griežtės atsakomybė už gyvūnų kankinimus

ELTOS nuotrauka

Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos  inicijuotoms teisės aktų pataisoms, kuriomis siekiama sugriežtinti ir sukonkretinti atsakomybę už žiaurų elgesį su gyvūnais.

Reikia Seimo pritarimo

Jei tokiems pakeitimams pritars Seimas, bausmės už gyvūnų kankinimą galės būti pritaikytos ir juridiniams asmenims, o neveiksniais pripažinti piliečiai gyvūnus galės laikyti tik su rūpintojo sutikimu.
Pataisomis visų pirma siekiama atskirti atvejus, kada už gyvūnų kankinimą gali grėsti administracinė, o kada – baudžiamoji atsakomybė. VMVT siūlymu, baudžiamoji atsakomybė galėtų būti taikoma tuomet, kai gyvūno kankinimas turi akivaizdžių padarinių – gyvulys žūsta arba yra suluošinamas, pažeidžiami jo kaulai ar minkštieji audiniai.

Baudos didėtų

Žiaurus elgesys su gyvūnais, jų kankinimas užtrauktų baudą nuo 50 iki 1 200 eurų su arba be gyvūno konfiskavimo. Veikos, padarytos asmens, bausto už šioje dalyje numatytus pažeidimus, užtrauktų baudą nuo 1 200 iki 1750 eurų su arba be gyvūno konfiskavimo. Už žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, jeigu gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas, būtų numatyta bauda nuo 300 eurų iki 1750 eurų su gyvūno konfiskavimu arbe be konfiskavimo. Šio straipsnio trečioje dalyje numatytos veikos, padarytos asmens, bausto už šioje dalyje numatytus pažeidimus, užtrauktų baudą nuo 1750 iki 2300 eurų su arba be gyvūno konfiskavimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*